- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ulica Brzeźnicka będzie połączona z drogą krajową nr 94. Dziś starosta i burmistrz podpisali w tej sprawie list intencyjny!

- REKLAMA -

Starosta Bocheński Adam Korta wraz z burmistrzem Bochni Stefanem Kolawińskim podpisali list intencyjny dotyczący połączenia drogi powiatowej w rejonie ulicy Brzeźnickiej z drogą krajową nr 94. W spotkaniu uczestniczył też Marek Rudnik członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego.

O tej inwestycji gospodarz powiatu bocheńskiego mówił w marcu tego roku w cyklu „Zapytam wprost” na portalu Bochniazbliska.pl

Teraz samorządowcy zrobili kolejny krok podpisując list intencyjny.

– Jest to ważna inwestycja dla Miasta Bochni ponieważ powinna wpłynąć na zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum miasta – mówi burmistrz Bochni

Inicjatywa ta zakłada współpracę opierającą się na przygotowaniu projektu, sfinansowaniu go i wspólnej realizacji tego zadania. Połączenie z obwodnicą Bochni pozwoli na zjazd do miasta osobom przemieszczającym się od strony Krakowa w stronę Tarnowa i wjazd na DK94 w tym samym kierunku.

– Cieszy fakt, że tak szybko możemy rozpocząć realizację tego zadania, tym bardziej, że ta inwestycja była jedną z kluczowych dla mnie do zrealizowania w obrębie miasta i od początku mojej kadencji podkreślałem, że jest to jeden z moich priorytetów – mówił starosta Adam Korta.

Prace związane z przygotowaniem projektu przedmiotowej inwestycji rozpoczną się w najbliższym czasie.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Pablo

  07 lipca godzina 17:02

  O zgrozo, to ostatnia droga pozwalająca objechać jakoś to ciągle demolowane miasto zostanie zakorkowana zaćmionymi z rana dojeżdżaczami odwiecznie szukajacymi wszędzie skrótów. A to przecież droga krajowa jest…

 2. Wojtala70

  07 lipca godzina 18:16

  Czy wreszcie będzie ukończona droga z Wiśnicza do Brzeźnicy?
  Dodam,że chodzi o 150 metrów do naprawy.!!!

 3. obserwator

  07 lipca godzina 18:19

  ,,– Cieszy fakt, że tak szybko możemy rozpocząć realizację tego zadania, tym bardziej, że ta inwestycja była jedną z kluczowych dla mnie do zrealizowania w obrębie miasta i od początku mojej kadencji podkreślałem, że jest to jeden z moich priorytetów – mówił starosta Adam Korta.”
  Mnie smuci fakt, że po 36 latach od oddania obwodnicy zaczyna się pozorować działania przed kamerami na kolejne 10 lat !!!

 4. Wojtala 70

  07 lipca godzina 18:21

  Kiedy połączenie Wiśnicza z Brzeźnicą?

 5. lol

  07 lipca godzina 22:53

  Może Pan Burmistrz zainteresuje się w jakim stanie jest ul Działkowa na wysokości parkingu a raczej tego co z niego zostało przy bramie wejściowej na ogrody miejskie Trynitatis ,Tam nie potrzeba wielkiej inwestycji,wystarczą ze dwie wywrotki tłucznia i spych do wyrównania.Roboty może na dwie godziny a koszty minimalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra