- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uczniowie ZSG w Proszówkach sporo wiedzą o bezpieczeństwie ZDJĘCIA

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich, dzielnicowi Rewiru dzielnicowych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjny przewodnik psa wraz z psem służbowym gościli w Zespole Szkół Gminnych w Proszówkach. Tematem przewodnim rozmów z dziećmi i młodzieżą było bezpieczeństwo, które omawiano w ramach szkolnej akcji. 

Tydzień Bezpieczeństwa w Zespole Szkół Gminnych w Proszówkach to inicjatywa placówki, której działania ukierunkowane są na promowanie wśród uczniów szkoły bezpiecznych postaw.

W związku z tymi działaniami w czwartek (13 października br.) na terenie obiektu pojawili się przedstawiciele instytucji zaangażowanych w ten projekt – Wójt Gminy Bochnia, Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Straż Pożarna w Bochni czy instruktorzy samoobrony i prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej. W spotkaniu profilaktycznym promującym bezpieczeństwo wzięli również udział policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Nieletnich, dzielnicowi Rewiru dzielnicowych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjny przewodnik psa wraz z psem służbowym, którzy prowadzili pogadanki z uczniami szkoły, w trakcie których omówili wiele aspektów związanych z bezpieczeństwem. 

Wśród najmłodszych dzieci mundurowi przeprowadzili prezentację podstawowych zasad ruchu drogowego dotyczących pieszych, aby później w formie quizu z nagrodami sprawdzić przyswojoną przez nich wiedzę. Ze starszymi grupami policjanci poruszyli temat zagrożeń pojawiających się podczas z korzystania z internetu. Funkcjonariusze wytłumaczyli młodzieży, że korzystanie z niego to nie tylko rozrywka i metoda komunikowania się, a podczas korzystania z sieci internetowej należy być bardzo ostrożnym. 

W ramach akcji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zaprezentowali także policyjny sprzęt – radiowozy, motocykle, quada oraz elementy policyjnego umundurowania, który cieszył się tak samo dużym zainteresowaniem zebranych grup uczniów, co pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego, przedstawiony przy współpracy z jego przewodnikiem. 

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Fan

  15 października 2022 godzina 08:36

  Pomocy,gdzie jest wójcina Ewelinka

 2. Avatar

  Marek

  15 października 2022 godzina 10:04

  Trzeba wójta jeszcze zedukować na temat bezpieczeństwa na drodze…ja nie wiem co ten człowiek ma w głowie…że jeszcze mu prawa jazdy nie zabrano…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra