- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ta nowoczesna hala sportowa ma być gotowa w przyszłym roku!

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców Mokrzysk w gminie Brzesko. Niebawem ruszy drugi etap budowy hali sportowej wraz z przewiązką i infrastrukturą techniczną przy tamtejszej szkole podstawowej. W tym roku budynek zostanie doprowadzony do stanu surowego. Zakończenie całej inwestycji nastąpić ma w 2022 roku.

Pod koniec lutego wyłoniony został wykonawca zaplanowanych na ten rok prac. Do przetargu przystąpiło pięć firm – za najkorzystniejszą została uznana oferta złożona przez tarnowskie Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo-Handlowe MATEO, którego właścicielem jest Józef Firmuga.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku wykonane zostały już fundamenty, izolacje i wszelkie prace ziemne za około pół miliona złotych. Koszt tegorocznych prac wyniesie ponad 3,2 miliona złotych.

Projekt budowanej w Mokrzyskach hali uwzględnia wszelkie standardy pozwalające na prowadzenie zajęć  wychowania fizycznego i organizację zawodów sportowych na wysokim poziomie. W budynku powstanie przykryte łukowym dachem pełnowymiarowe boisko (19 x 36 metrów), któremu towarzyszyć będzie dwukondygnacyjne zaplecze sportowe.

Na ten obiekt z utęsknieniem czekają wszyscy mieszkańcy Mokrzysk. Tutejsza szkoła podstawowa to pod względem liczby uczniów trzecia tego typu placówka w gminie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra