- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Szpital w Brzesku wśród liderów w służbie zdrowia

- REKLAMA -

Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył IV miejsce w prestiżowym rankingu „Liderzy zarządzania” przygotowanym przez BFF Banking Group oraz dziennik „Rzeczpospolita”. Wzięło w nim udział 220 szpitali publicznych w Polsce, połowa z nich to szpitale powiatowe.

– Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i sukces całego zespołu szpitala. To ciężka praca wszystkich pracowników przyczyniła się do zdobycia tak wysokiego miejsca – podkreśla Adam Smołucha, dyrektor SPZOZ w Brzesku.

Brzeski szpital był oceniany w kategorii szpitali z kontraktem z NFZ miedzy 39 mln – 89 mln zł.

Twórcy rankingu przy ocenie brali pod uwagę: efektywność aktywów pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala (waga 35 proc.), rentowność sprzedaży netto – pokazującą, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków (waga 45 proc.), dynamikę przychodu z NFZ, czyli procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku (waga 20 proc.).

Wyniki uzyskane w zestawieniu pozwoliły szpitalowi uzyskać bardzo dobre – czwarte miejsce w tym ogólnopolskim zestawieniu.

-Gratulujemy warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku szpital w Brzesku zdobył 10. miejsce – podkreślał Marcin Piasecki redaktor dziennika „Rzeczpospolita”.

Warto również dodać, że pod koniec 2018 roku Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył III miejsce w Małopolsce w XV edycji rankingu szpitali „Rzeczpospolitej” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). Wcześniej placówka została nagrodzona tytułem ”Lider informatyki”.

4 komentarze

4 Comments

 1. pacjent

  19 listopada 2020 godzina 15:17

  Gratulacje dla Dyrekcji i Pracownikow Szpitala w Brzesku.

 2. A

  19 listopada 2020 godzina 15:52

  A szpital w Bochni na którym miejscu?Starosta z dworem tyle razy wstęgi przecinali i nic?

 3. Michał

  19 listopada 2020 godzina 19:21

  Widać że dochody z covida pomogły w spłacie zadłużenia i poprawiły dochodowość szpitala. Gratuluję

 4. maximus

  20 listopada 2020 godzina 10:00

  W życiu nie spotkałem się z taką ściemą ,może dlatego że dyrektor z PiS-u w Brzesku a w Bochni nie.Przypadek nie sądzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra