- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Świadczenia „300+” otrzymali już rodzice 257 tys. dzieci w Małopolsce

- REKLAMA -

W naszym regionie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił, w ramach programu „Dobry Start”, łącznie niemal 66 mln złotych. Świadczenia otrzymali rodzice i opiekunowie przeszło 257 tys. dzieci.

W województwie małopolskim największą kwotę świadczeń wypłacił krakowski ZUS  – 24,2 mln zł, a kwota ta trafiła do rodziców i opiekunów 95 tys. dzieci. W nowosądeckiej placówce przekazano 17,5 mln zł dla 69 tys. dzieci. Natomiast w chrzanowskim oddziale łączna kwota wypłaty to 12,7 mln zł, które dotyczą 50 tys. dzieci. Czwarty oddział w Małopolsce, zlokalizowany w Tarnowie, przelał na konta rodziców sumę 11,2 mln zł, ze świadczeń może skorzystać 44,3 tys. dzieci.

Od 1 lipca, czyli od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie 300 plus, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli w naszym województwie 193 tys. wniosków, z których 172 tys. zostały już zrealizowane.

W całym kraju, w ramach programu „Dobry start”, na konta rodziców i opiekunów trafiło 725 mln złotych. Wypłacone dotychczas świadczenia obejmują ponad 3 mln dzieci.

Program „Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane tylko na rachunek bankowy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra