Wydarzenia

Stary Wiśnicz. Piotr Waśniowski, Ryszard Maćkowski oraz śp. Bogdan Klęsk nagrodzeni statuetkami Amicus Hominis – ZDJĘCIA

Blisko 250 osób wzięło udział w balu charytatywnym osób niepełnosprawnych, który kolejny już rok zorganizowali Edyta i Krzysztof Kołodziejczyk właściciele Kompleksu Hotelowo Restauracyjnego ”Panorama” w Starym Wiśniczu. Podczas balu wręczono statuetki Stowarzyszenia Amicus Hominis.

Do Wiśnicza przyjechali przedstawiciele: WTZ Stróże k/ Gorlic, WTZ Siołkowa, WTZ Łyszkowice k/Proszowic, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Łapanów, WTZ Kraków os. Górali 19, WTZ Proszówki, ŚDS Muchówka, Domu Dziecka i SOSz-W w Bochni.

Bal zainaugurowało wystąpienie Krzysztofa Kołodziejczyka, który przywitał wszystkich zebranych gości życząc im dobrej zabawy.

Kolejnym punktem programu było wręczenie statuetek i wyróżnień za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku kapituła Stowarzyszenia Amicus Hominis postanowiła przyznać trzy wyróżnienia.

Otrzymali je: Piotr Waśniowski, Ryszard Maćkowski oraz pośmiertnie śp. Bogdan Klęsk.

Statuetki wręczał starosta Adam Korta oraz Adam Wyszkowski prezes Stowarzyszenia Amicus Hominis.

Po zakończeniu gali rozpoczął się bal karnawałowy dla wszystkich zaproszonych gości, nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy.

Za organizacje i sprawne przeprowadzenie balu odpowiedzialni byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis oraz WTZ działający przy Stowarzyszeniu Amicus Hominis.

Stowarzyszenie Amicus Hominis i WTZ Proszówki składają serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim laureatom za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy od wielu lat pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy.

4 komentarze

4 Comments

 1. KiM

  24 stycznia godzina 13:40

  „Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa”.
  Słowa Wacława Potockiego w pełni odzwierciedlają osobowość i serce Państwa Edyty i Krzysztofa Kołodziejczyków, którzy już od 10-ciu lat organizują bale karnawałowe dla osób niepełnosprawnych oraz osób dotkniętych przez los. W dzisiejszym zmaterializowanym świecie, w którym trwa nieustanna pogoń za pieniądzem, trudno jest spotkać ludzi, którzy potrafią się dzielić z osobami niepełnosprawnymi, osobami wymagającymi wsparcia. Tym większy szacunek i uznanie dla Państwa Kołodziejczyków za ich serce i wrażliwość kierowaną w stronę osób potrzebujących zrozumienia, wsparcia i trochę radości w życiu.

 2. Rico

  25 stycznia godzina 21:38

  Gest jakich mało w dzisiejszej pogoni za pieniądzem. Dzielenie się z innymi pomaga przejść przez życie z uśmiechem na twarzy i otwartym sercem na potrzebujących. Doceniam udział państwa Kołodzieczyków w promowaniu szerzenia dobroci i dzielenia się sercem. Bierzmy z nich przykład a świat będzie piękniejszy. Również szacunek należy się osobom odznaczonym za ich aktywny udział w życiu sprawnych inaczej. Uznanie dla WTZ i Stowarzyszenia za ambitne dążenie do uspołecznienia powierzonej im młodzieży. Powodzenia w działalności.

 3. strzelający

  26 stycznia godzina 21:32

  Obserwuję cały czas losy Warsztatu , widzę,ze dobrych ludzi nie brakuje. Cieszy, gdy ludzie potrafią dzielić się swoimi pieniędzmi, widzą potrzeby innych. W zamian mogą otrzymać uśmiech i wdzięczność obdarowanych lub jak tych 7 osób szczególnie wyróżnionych- statuetki. Brawo

 4. Gaga

  28 stycznia godzina 17:34

  Super sprawa.. Super impreza… Dobro wszędzie dociera.. Oby tak dalej.. I więcej dobroci… To napewno do wszystkich ludzi stokroć wróci… Podziękowania dla Właścicieli Panoramy oraz dla Warsztatów Terapii Zajeciowej w Proszowkach..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra