- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Startuje 8. edycja Programu Grantowego InicJaTyWy dla organizacji z Brzeska i okolic

- REKLAMA -

Carlsberg Polska po raz kolejny organizuje Program Grantowy InicJaTyWy, w którym organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej, m.in. z powiatu brzeskiego mogą, otrzymać granty o łącznej wartości 50 tys. zł.  Wnioski można składać do 23 kwietnia br. przez formularz na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl   

Organizacje i instytucje z powiatu brzeskiego mogą ubiegać się o 5 grantów, o łącznej wartości 50 tys. zł: 2 granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i 3 granty „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”. Zgłaszane inicjatywy muszą być skierowane do osób pełnoletnich.

W tym roku, w Programie InicJaTyWy, organizacje pozarządowe i instytucje mogą zgłaszać następujące projekty:

  • na rzecz społeczności lokalnych (2 granty do zdobycia) w podkategoriach: rewitalizacja terenów zielonych, tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji, pomoc potrzebującym, odnawianie zabytków i pomników przyrody, działania na rzecz seniorów, odpowiedzialna konsumpcja alkoholu, ochrona środowiska na rzecz społeczności lokalnej.
  • na rzecz poprawy świadomości ekologicznej (3 granty do zdobycia) w podkategoriach: segregacja zużytych opakowań, recykling i zastosowanie opakowań zwrotnych, wpływ opakowań na środowisko i życie ludzi.

Wnioski można składać na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl
od 15 marca do 23 kwietnia br. włącznie. Następnie Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta Brzesko, Carlsberg Polska oraz firmy INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, wybierze pulę projektów spełniających wymagania regulaminowe. O ostatecznym wyborze zwycięzców zadecydują internauci. Na stronie internetowej programu każdy będzie mógł oddać głos na jeden z projektów zakwalifikowanych przez Jury.

Kolejny raz kierujemy nasz program do lokalnych organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej. Poprzednie edycje „Inicjatyw” pokazały, że lokalni społecznicy tworzą wyjątkowe projekty, które najlepiej odpowiadają na potrzeby mieszkańców, a to dla nas cel nadrzędny – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska. – Ważne jest, aby zgłaszane projekty miały długoterminowe efekty, czyli dawały korzyści mieszkańcom przez kolejne lata. W tym roku część grantów zostanie przekazana na projekty zwiększające świadomość ekologiczną, np. edukujące nt. segregacji odpadów – dodaje Beata Ptaszyńska-Jedynak.

– Cieszymy się, że Carlsberg Polska już po raz 8 organizuje program grantowy InicJaTyWy. To ważne działanie na rzecz społeczności lokalnej naszego miasta i okolic. Jako Urząd Miasta wspieramy działania, które są skierowane do naszych mieszkańców i dbają o poprawę jakości ich życia oraz wypoczynku. Zachęcam wszystkie organizacje z powiatu brzeskiego do wzięcia udział w programie – mówi Tomasz Latocha, Burmistrz Brzeska.

O programie

Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browaru Okocim. Partnerem tegorocznej edycji jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, a także Urząd Miasta Brzesko. W 8. edycji „Inicjatyw” Carlsberg Polska przeznacza sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów, o które mogą się ubiegać organizacje i instytucje z Powiatu Brzeskiego i Sierpeckiego.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie siedmiu edycji zrealizowano 64 projekty, na łączną kwotę 550 tys. złotych. W ub. latach w okolicy Browaru Okocim z granów Carlsberg Polska m.in. wykonano nową podłogę oraz wymieniono pokrycie dachowe w amfiteatrze w Łoniowej, zrewitalizowano zieleń miejską na Brzeskim Rynku, przeprowadzono rewitalizację budynku i terenu przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim w Brzesku oraz stworzono salę spotkań dla mieszkańców przy remizie OSP w Buczu. Szczegóły nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra