- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Samochód strażacki, pieniądze i dary dla Łapanowa. Piękny gest mieszkańców powiatu Saarlouis ZDJĘCIA

Przemierzyli 1250 kilometrów, aby wspomóc mieszkańców gminy Łapanów, którzy ucierpieli podczas czerwcowej powodzi. Ośmiu strażaków z partnerskiego Powiatu Saarlouis przywiozło dary do Łapanowa.

W czerwcu powiat bocheński dotknęła klęska żywiołowa, w jej wyniku najbardziej ucierpieli mieszkańcy gminy Łapanów. Powódź przyszła nocą, zabierając niejednokrotnie dorobek całego życia.

Łapanowianie do dziś mierzą się ze skutkami tego nieszczęśliwego zdarzenia. Zniszczone zostały m.in. domy, zakłady pracy, przedszkola, drogi a nawet oba kościoły. Chociaż ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla społeczności powiatu, to przyniosły również wiele dobra w postaci bezinteresownej solidarności i pomocy.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak wielka przyjaźń łączy Bocheńszczyznę z niemieckimi partnerami.

Starosta Patrik Lauer wspólnie ze Stowarzyszeniem Partnerskim Saarlouis-Bochnia postanowili zaangażować do pomocy mieszkańców i przedsiębiorców powiatu Saarlouis. Oprócz zbiórki niezbędnych materiałów, utworzyli specjalne konto na którym zbierano pieniądze.

-Proszę, pomóżcie naszym polskim przyjaciołom. Każde euro to pomoc poszkodowanym, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji – apelował Patrik Lauer w jednej z miejscowych gazet.

Na apel odpowiedziało wielu, na konto gminy trafiło 5 000 euro jak również samochód strażacki Mercedes 813, ubrania strażackie, specjalna suszarka do ubrań strażackich, artykuły spożywcze, artykuły chemiczne, ręczniki, farby, pędzle, wiaderka itp.

Dary trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Łapanów, a samochód strażacki do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu. W sobotę dokonano uroczystego przekazania tego wozu.

-W imieniu własnym, samorządu Powiatu Bocheńskiego oraz mieszkańców gminy Łapanów pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wsparcie oraz ofiarność  w niesieniu pomocy osobom i  rodzinom poszkodowanym w skutek katastrofalnej powodzi. Dziękuję za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej.  Tym bardziej, że już nie raz udowodniliście swoim działaniem, że możemy liczyć na pomoc Saarlandczyków w trudnych dla nas okresach – dziękował starosta Adam Korta.

Podczas krótkiej ale bardzo intensywnej wizyty, Saarlandczycy zobaczyli straty jakie w gminie Łapanów pozostawiła powódź m.in. w przedszkolu, infrastrukturze drogowej czy nad zalewem. Zwiedzili także bocheńską strażnicę i Ekomuzeum w Sobolowie.

Składamy podziękowania dla Stowarzyszenia Bochnia – Saarlouis za pomoc przy organizacji pobytu delegacji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra