- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. VIII Gminny Dzień Sołtysa DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Wójt Mariusz Palej spotkał się z sołtysami, a także członkami Rad Sołeckich w przeddzień ich święta, aby podziękować im za dotychczasową, bezinteresowną i społeczną pracę na rzecz swoich sołectw, jak i całej gminy Rzezawa.

Podczas uroczystości wójt podkreślał, że sołtysi to współcześni liderzy polskiej wsi.

– Godnie reprezentujecie mieszkańców, dbacie o ich interesy, wsłuchujecie się w ich problemy oraz dążycie do rozwoju lokalnych społeczności. Należycie do społeczników, którym ogromną radość i satysfakcję daje praca z ludźmi, którzy ochoczo angażują się w życie swoich małych społeczności. Tak, aby każdemu żyło się lepiej. Każda i każdy z Was jest trochę takim człowiekiem – orkiestrą, bo w swojej działalności dotykacie wszystkich obszarów życia – od spraw społecznych i zdrowia, przez infrastrukturę, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Nie wyobrażam sobie żadnej wsi bez sołtysa. Jest on dla lokalnej społeczności takim „swoim człowiekiem”. Żyje i wywodzi się spośród mieszkańców danej wsi, w sposób naturalny jest najbliżej potrzeb i problemów swoich sąsiadów. Doskonale zna lokalne sprawy, zna też osobiście mieszkańców i wie, jak z nimi rozmawiać.  Dlatego na sołtysów wybiera się ludzi cieszących się autorytetem, często inicjatorów akcji społecznych, takich, którzy czują się związani ze swoimi miejscowościami będą bronić ich lokalnego interesu. Mam ogromny szacunek do pracy sołtysów, do pracy Was wszystkich. Niejednokrotnie udowodnialiście, że los Waszych małych ojczyzn oraz ich mieszkańców nie jest Wam obojętny – podkreślał w swoim przemówieniu wójt Mariusz Palej.

Spotkanie było ponadto okazją do złożenia życzeń sołtysom i członkom Rad Sołeckich.

-W tym wyjątkowym dniu w imieniu własnym, ale także całego samorządu Gminy Rzezawa życzę Państwu, aby Wasza praca była zawsze doceniana i abyście mogli Państwo cieszyć się zasłużonym szacunkiem, a wieńczone sukcesem kolejne inicjatywy były dla Państwa źródłem satysfakcji i impulsem do dalszego działania dla dobra sołectw gminy Rzezawa. Wszystkiego dobrego życzę Wam również w życiu prywatnym, a przede wszystkim dużo zdrowia, radości, miłości i spełnienia, nawet tych najskrytszych, marzeń – mówił wójt Gminy Rzezawa.

Sołtysom oraz Członkom Rad Sołeckich życzenia złożyła również Barbara Kwiecińska – Przewodnicząca Rady Gminy Rzezawa oraz Elżbieta Adamska – Asystentka Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek-Żelazko. Sekretarz Gminy Rzezawa Agnieszka Sękowska-Lenart odczytała natomiast list okolicznościowy od Posła na Sejm RP Stanisława Bukowca.

W uznaniu za dotychczasową pracę Sołtysi otrzymali od Wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja pamiątkowe statuetki wraz z pamiątkami. Członkowie Rad Sołeckich otrzymali natomiast dyplomy. Uroczystość z okazji VIII Gminnego Dnia Sołtysa odbyła się 10 marca w sali narad w budynku przy ulicy Kościelnej w Rzezawie. Uświetnił ją występ Julii Sławęty i Jakuba Cierniaka.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra