Wydarzenia

Rzezawa. Fani klasyków chcą pomóc Marcinowi

Fot. Patryk Salamon

Na godzinę 9 w niedzielę przy hotelu Kasztel w Rzezawie zaplanowano kolejne z cyklu spotkań fanów klasyków, czyli pięknych zabytkowych pojazdów. Organizatorem imprezy jest Jarosław Bizon. Podczas tego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Marcina.

Marcin pochodzi z Kunic koło Gdowa. We wrześniu 2016 roku miał poważny wypadek w pracy. Wchodząc na dach, spadł z kilku metrów, uderzając w balustradę. Nieprzytomny trafił do szpitala. Przeszedł dwie operacje kręgosłupa. Przez dwa tygodnie był w śpiączce farmakologicznej, kolejne oddychał przy pomocy respiratora. To, w jakim jest dziś stanie to efekt bardzo intensywnej rehabilitacji. I ogromnej siły do walki, by odzyskać dawną sprawność. Marcin walczy nie tylko dla siebie, także dla żony Agaty i ich 5-letniego syna Alana. Chłopiec urodził się w 28-tygodniu ciąży jako wcześniak, przeszedł udar mózgu IV stopnia. Chłopczyk wymaga stałej i podobnie jaka jego tato, intensywnej rehabilitacji.

W niedzielę, podczas spotkania fanów klasyków będzie można wesprzeć Marcina. 38-latek pilnie potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego.

-Zapraszamy dla gości przygotowaliśmy dużo atrakcji będzie można przejechać się corvettą, mustangiem, czy bajkowym „złomkiem” – zachęca Jarosław Bizon.

Zobacz , co się będzie działo w niedzielę w Rzezawie.

Marcina można wesprzeć, przekazując też fundusze na konto:
Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach
Podolany 74, 32-420 Gdów
81 8619 0006 0070 0723 2485 0002
W tytule prosimy wpisać: MARCIN PĘDZIK

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra