- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rusza jedna z największych inwestycji drogowych w Brzesku. Będzie dużo bezpieczniej!

Fot. UM w Brzesku

W sierpniu ruszy przebudowa 1,5 km odcinka drogi w ciągu ulicy Trakt Szczepanowski w Buczu. Będzie to jedna z największych inwestycji drogowych w gminie Brzesko. Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Wojciech Krzyżak, współwłaściciel firmy ReDrog z Porąbki Iwkowskiej podpisali umowę na realizację tego zadania.

Gruntowna przebudowa tej ulicy znacząco wpłynie na poprawę komfortu jazdy, a także stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynieść ma 986 465 złotych. Zadanie zostanie wykonane przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 540 tysięcy złotych (około 55 procent całkowitych kosztów).

Zakres prac ujętych w szczegółowym harmonogramie tej inwestycji jest bardzo szeroki. W początkowej fazie zaplanowano szereg robót przygotowawczych – między innymi podbudowę i odwodnienie terenu. Wymienione zostaną przepusty pod droga i pod zjazdami, które pokryte będą asfaltowym betonem.

Sama jezdnia zyska nową nawierzchnię asfaltową. Na newralgicznych odcinkach zwiększy się też jej szerokość, co będzie mieć istotny wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa. To nie jedyna istotna modyfikacja wywołująca tzw. uspokojenie ruchu. W newralgicznym punkcie drogi uruchomione zostanie tzw. skrzyżowanie wyniesione, które wymusza na kierowcach zmniejszenie prędkości jazdy i wyostrzenie uwagi. Bezpieczeństwo poprawią też oznakowane przejścia dla pieszych, w tym jedno tzw. aktywne oraz fotoradar. Większość prac zostanie wykonanych jeszcze w tym roku.

Dla mieszkańców Bucza i wszystkich przejeżdżających przez tę miejscowość przebudowa Traktu Szczepanowskiego ma niebagatelne znaczenie. Ulica znajduje się na obszarze o bardzo dużym poziomie ryzyka występowania wypadków drogowych. W jej pobliżu mieszczą się między innymi remiza OSP, szkoła podstawowa, kościół, klub sportowy i wiele prywatnych przedsiębiorstw. Droga stanowi też często uczęszczane połączenie z droga wojewódzką 768.  

7 komentarzy

7 Comments

 1. Avatar

  emeryt

  21 lipca 2021 godzina 19:31

  To na plebanii podpisywali umowę ?

  • Avatar

   Rodzic

   22 lipca 2021 godzina 09:27

   Jestem bardzo ciekawa kiedy poprawią bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Połowa Okocimia nie posiada chodnika.Nie trzeba daleko szukać.

   • Avatar

    Obserwator zewnętrzny

    22 lipca 2021 godzina 21:49

    Poprawią jak władza będzie z Pani okolic. W Brzesku też nie lepiej ale bańka na rynku i naprawione ławki to już sukces!

 2. Avatar

  Soft

  22 lipca 2021 godzina 11:20

  Bez sensu lepiej zmodernizować droge dojazdowa na bucze

 3. Avatar

  ZadOwolony

  22 lipca 2021 godzina 21:09

  Pan Tomasz jest piękny lubię gdy się tak napręża napina boję się że mu strzeli to wdzianko Parodia

 4. Avatar

  ZadOwolony

  22 lipca 2021 godzina 21:11

  A gdzie Werner z miłosierdzia ? Trza poświęcić umowę jak galerie haha

 5. Avatar

  Mr

  23 lipca 2021 godzina 09:24

  Ulica elektryczna asfaltu nie widziała i widzieć nie będzie na to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra