Wydarzenia

Powiat bocheński. A jednak będzie droga, tylko po co, było to zamieszanie?

fot. starostwo powiatowe w Bochni

Sprawa dofinansowania inwestycji w Nieszkowicach Małych i Stradomce, na którą powiat pozyskał ponad 2 mln zł dofinansowania rządowego, trafi ponownie pod obrady Rady Gminy w Bochni. Tak przynajmniej wynika z ustaleń poczynionych podczas dzisiejszego spotkania w Starostwie Powiatowym w Bochni.

Do spotkania doszło z inicjatywy starosty Adam Korty. Wzięli w nim udział oprócz gospodarza powiatu także: wójt gminy Bochnia Marek Bzdek, jego zastępczyni Ewelina Makowska, przewodniczący rady gminy Bochnia Piotr Gajek oraz radni: Alina Skoczek, Stanisław Rachwał, Jacek Majchrzak, Bogdan Trzósło, Barbara Kweczko, Maciej Laskowicz, Franciszek Pajor, Robert Tynka, Władysław Bielak. Przedstawiciele gminy zadeklarowali, że pod obrady najbliższej sesji Rady Gminy Bochni trafi projekt uchwały, która zabezpieczy wkład gminy do tej inwestycji.

– Bardzo się cieszę że udało mi się przekonać radnych z gminy Bochnia do wsparcia tej inwestycji. To bardzo dobra decyzja dla dobra mieszkańców gminy i współpracy między samorządami. Bez tej dzisiejszej deklaracji powiat byłby zmuszony do rezygnacji z inwestycji i zwrotu środków do ministerstwa. Warto podkreślić, że dzięki pozyskaniu większego dofinansowania wkład gminy i powiatu będzie mniejszy niż zakładano i wyniesie po ok. 720 tys. zł – wyjaśnia starosta Adam Korta.

Według wójta Bzdeka to, że inwestycja będzie realizowana to zasługa przedstawicieli rad sołeckich ze Stradomki, Buczyny i Nieszkowic Małych, którzy spotkali się z przewodniczącym rady gminy i zabiegali o zmianę decyzji.

Na początku września powiat otrzymał dofinansowanie na dwa projekty w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki tym środkom zostaną zrealizowane zadania na terenie gminy Bochnia oraz gmin: Żegocina, Trzcina i Łapanów za ponad 7 mln zł z czego 4,2 mln to dofinansowanie. Wyniesie ono 60 procent kosztów kwalifikowanych. Jedną z inwestycji będzie rozbudowa drogi powiatowej w Nieszkowicach Małych i Stradomce. Drugie zadanie to rozbudowa drogi powiatowej w Łąkcie Górnej, Łąkcie Dolnej, Kierlikówce i Łapanowie.

ZOBACZ TAKŻE:

15 komentarzy

15 Comments

 1. Mieszkaniec

  20 września godzina 17:57

  Według wójta Bzdeka to, „że inwestycja będzie realizowana to zasługa przedstawicieli rad sołeckich ze Stradomki, Buczyny i Nieszkowic Małych, którzy spotkali się z przewodniczącym rady gminy i zabiegali o zmianę decyzji”.co to jest, czyli co ukorzyli się, złożyli pokłon i oddali hołd. Kim jest przewodniczący, aby go prosić, to on powinien zastopować zamach na już zaplanowaną inwestycję, zamiast podjudzać do rewolty.
  Panie wójcie, przecież najżarliwiej o realizację tej inwestycji zabiegali trzej muszkieterowie. To pan powinien wówczas na sesji przekonać swoich podwładnych, bezradnych radnych o braku logiki i podstaw do takiej decyzji. Gdzie pan był wówczas? Jak pamiętam linczował pan nieposłuszeństwo 3 muszkietów, którzy jako jedyni mieli odwagę wypowiadać oczekiwania mieszkańców. A teraz opowiadasz pan bajki. Dla twojego dworu może wystarczą, ale nie dla rozsądnych, myślących mieszkańców Gminy Bochnia.

 2. Strazak

  20 września godzina 18:25

  Dlaczego radni bzdekowcy na zdjęciu mają zpuszczone głowy znowu ich władca gminy wpuścił na minę jak długo jeszcze dadzą sobą manipulować przez tego pseldo władcę Gminny?Brawo dla muszkieterów.

  • Ktoś

   20 września godzina 20:14

   Odpowiem na pytanie po co zamieszanie?????a po to żeby zniszczyc człowieka???? Nie udalo się szanujemy decyzję „trzech muszkieterow” za to że maja odwage powiedziec nie. PO TO WYBIERA SIĘ RADNYCH ABY MIELI ODWAGE WŁAŚNIE POWIEDZIEĆ SWOJE ZDANIE.BRAWO.

 3. Normalny

  20 września godzina 18:40

  Jestem członkiem rady sołeckiej w Stradomce nie byłem na tym spotkaniu z panem przewodniczącym ale dla czego inni członkowie także nie byli to jest to jest wielkie kłamstwo wstyd Panie Wojcie

 4. Normalny

  20 września godzina 18:42

  Panie Bzdek wiarygodność Pana i tej pańskiej niby rady jest równa zeru dajecie pieniądze potem zabieranie znowu dajecie proponuję kupić tym swoim sługusom zabawki i wysłać do przedszkola może znajdą wspólny język z uczęszczających tam dziećmi chociaż obawiam się że może to być dla nich wielki wielki problem

 5. Borys

  20 września godzina 19:49

  Ta sytuacja świadczy tylko o potędze Kowalskiego. Nigdy nie kleczal przed Bzdekiem i nie całował po rękach….jeżeli Bzdek robił źle to Kowalski mu przycinał nosa., ale też parę razy pamiętam jak Kowalski dziękował wójtowi na zebraniach za gabinet stomatologiczny, za boisko. Bzdek myślał że po akcji z chodnikiem Kowalski peknie i się ugnie- ale się pomylił….Kowalski nie dość że się nie poddal to podczas spotkania że starostwem udowodnił że chodnik jest potrzebny i wójt stał się zakładnikiem własnej intrygi…. jak wójt teraz ludziom w oczy spojrzy?

 6. Były bzdekowiec

  20 września godzina 20:09

  Marek zostal bohaterem w Mediach A całe pomyje zostały wylane na radnych, którzy go posluchali, on teraz rączki umył, garniturek ubral, do nowiutkiej skody wsiadł, a radni zostali sami skazani na pożarcie wkurzonych podatników i wyborców, a muszkietery śmieją się bo kolejna bitwę wygrali, chodnik będzie A bzdek pstryczka w nos dostał…

 7. gminny obserwator

  20 września godzina 20:51

  Bzdeku kolejny raz pokazuje, że swoją mściwość realizuje chętnie cudzymi rękami.
  Natomiast radni-bzdekowcy , którzy najpierw uchwalili kasę na modernizację drogi w Stradomce, potem ją zabrali (wiadomo że nie sami tego nie wymyślili) a teraz obiecali Bzdekowi,że znowu dadzą kasę – po prostu wychodzą na bezwolnych idiotów. Duży szacun dla trzech Panów Radnych – Trzech Muszkieterów bo nie pękają przed Bzdekiem i jego kolesiami.

 8. OBSERWATOR

  20 września godzina 20:58

  Brawo radni bezradni(oczywiście nie trzej muszkieterowie)chodzicie jak pieski przy nodze Bzdeka i dajecie się wciągnąć w jego intrygi jak wy teraz wyglądacie szczególni p.przewodniczący i radny z Siedlca najpierw dajecie potem zabieracie teraz znowu dajecie pieniądze na drogę która jest częściowo w waszych miejscowościach brawo jedynie p.Kowalski mówi jasno i wyrażnie czego potrzeba nam mieszkańcom a jeżeli chodzi o te rzekome medjacje p. przewodniczącego z radami sołeckimi to zaprosili tylko wybranych radnych sołectw oczywiście pomijając pana Kowalskiego bo lepiej kłamać i oczerniać nieobecnych no cóż pani wójt ma nawet radnych w radach sołeckich ze swojej rodziny

 9. sroka

  21 września godzina 07:47

  tak czytam te komentarze i widzę że chyba Pan wójt gminy nie potrzebnie włożył kij w mrowisko. Chciał zniszczyć jedną mrówkę, a okazało się że niechcący rozgrzebał cały las.

  • Z gminy

   21 września godzina 10:40

   Żel mi tego wójta chciał po cichu załatwić Muszkietera A wyszło mu jak zawsze .

 10. Że Stanislawic

  21 września godzina 09:10

  Panie Laskowicz na tym grupowym zdjeciu to wyjdź że Pan do przodu, nie wstydź się Pan, nie chowaj się Pan, przecież niech ludzie Pana zobaczą.

  • Czytelnik

   21 września godzina 11:42

   Julian Tuwim
   Karta z dziejów ludzkości

   Spotkali się w święto o piątej przed kinem
   Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem.

   Tutejsza idiotko – rzekł kretyn miejscowy-
   Czy pragniesz iść ze mną na film przebojowy?

   Miejscowa kretynka odrzekła z ochotą,
   Albowiem cię kocham, tutejszy idioto.

   Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko
   I poszedł do kina z tutejszą idiotką.

   Na miłym macaniu minęła godzinka
   I była szczęśliwa miejscowa kretynka.

   Aż wreszcie szepnęła – kretynie tutejszy!
   Ten film, mam wrażenie, jest coraz nudniejszy.

   Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko,
   Miejscowy idiota z tutejszą kretynką.

   Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym
   Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym.

   W ten sposób dorobią się córki lub syna
   Idioty, idiotki, kretynki, kretyna.

   By znowu się mogli spotykać przed kinem
   Tutejsza idiotka z tutejszym kretynem.

  • Sasiad

   23 września godzina 12:01

   Nie wyjdzie bo go chyba sumienie dręczy jaki on pokorniutki bidulka.

 11. Tytanik

  22 września godzina 13:53

  Jestem w radzie sołeckiej w Buczynie i na żadnym spotkaniu z panem przewodniczącym nie byłem oj ale.qd ten wójt klamie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra