Wydarzenia

Są pieniądze na remont drogi w Nieszkowicach Małych i Stradomce. Co tym razem wymyślą radni z gminy Bochnia?

To już jest pewne. Powiat bocheński otrzymał pieniądze na remont drogi w Nieszkowicach Małych i Stradomce. Nie wiadomo jednak, czy inwestycja dojdzie do skutku. Z jej współfinansowania wycofała się gmina Bochnia. Decyzję w tej sprawie podjęli radni. Dlaczego? Ponieważ obrazili się na trzech opozycyjnych radnych.

W efekcie może się okazać, że remont, który zdecydowanie poprawiłby bezpieczeństwo w tym rejonie nie dojdzie do skutku.

Inwestycja, którą oszacowano na 3,6 mln zł, miała być realizowana przez powiat bocheński. Starostwo wystąpiło o dofinansowanie zadania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Złożony przez powiat wniosek został bardzo dobrze oceniony i ostatecznie otrzymał wsparcie w wysokości 60 proc. wartości zadania. Czterdzieści procent muszą tjednak zabezpieczyć po połowie: powiat bocheński i gmina Bochnia.

W maju Rada Gminy Bochnia podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków na to zadanie, jednak na nadzwyczajnej sesji w lipcu uchwałę tę uchyliła.

Niepoważnym zachowaniem rajców oburzony jest Jerzy Lysy były wójt gminy Bochnia. Zachowanie radnych określa irracjonalnym.

Na całe to zamieszanie z niepokojem patrzy też Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego, który miał realizować inwestycję. Szkoda mu pieniędzy, które przepadną. Zapewnia, że będzie starał się przekonać radnych gminy Bochnia do tego, by przyjrzeli się raz jeszcze temu zadaniu.

– Będę rozmawiał z wójtem gminy Bochnia, oraz tymi radnymi z gminy Bochnia, którzy głosowali za zmianami w budżecie gminy, aby jeszcze raz przyjrzeli się tej inwestycji.  Szczególnie temu jak może wpłynąć  na bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników dróg – powiedział portalowi bochniazbliska.pl Adam Korta.

A co na to Marek Bzdek obecny gospodarz gminy. Podczas jednego z zebrań wiejskich przekonywał , że… będzie dążył do realizacji inwestycji.

ZOBACZ TAKŻE:

9 komentarzy

9 Comments

 1. Powiatowy

  10 września godzina 13:51

  Panie starosto inteligencja Pańska i Rady Powiatu jest na wysokim poziomie czego nie można powiedzieć o Panu Wojcie Gminy to on nakręca radnych tych spolegliwych i przez to jest to całe zamieszanie

  • Wiesław

   10 września godzina 17:21

   Radni z gminy to idioci nie chodzi o opozycję
   ale decyduje o wszystkim bzdek jak im rozkaże to tak będą głosować

   • Gość

    10 września godzina 18:15

    Przecież to radni od wójta to wymyślili a on będzie dążył do realizacji? Ale cyrk…

 2. Mieszkaniec

  10 września godzina 15:47

  Panie Wójcie i Pani Wicewójt czy pozwolilibyscie swoim dzieciom iść do szkoły taka drogą jaką obecnie dochodzą dzieci ze Stradomki do szkoły w Nieszkowicach Małych.Wasza błędna polityka uderza zawsze w najbiedniejszych ponieważ nie wszyscy mają możliwość dowozić dzieci do szkoły,zabraliscie nam lekarza który pracował u nas ponad10 lat i leczył ludzi przewlekle chorych a na zebraniu zapewniała Pani Wicewójt że lekarz Pan R….będzie przyjmował przynajmniej 1 raz w tygodniu.Znowu kłamstwa!!!!nie zostawiliscie nam prawa wyboru lekarza.Jest 1 lekarz który akurat nam nie przypadł do gustu.Jesteśmy rozczarowani waszymi rządami ponieważ mścicie się na opozycji a cierpią mieszkańcy.

 3. Nikt

  10 września godzina 16:22

  Ja tylko jestem ciekawy na kogo nasz Pan Wojt zwali winę tym razem ?????Kto bedzie ofiara????Radni zwolennicy ????muszkieterowie???? A może jeszcze ktos inny???ha ha ha

 4. Wiesław

  10 września godzina 17:22

  Radni z gminy to idioci nie chodzi o opozycję
  ale decyduje o wszystkim bzdek jak im rozkaże to tak będą głosować

 5. Józef Cisek

  10 września godzina 18:42

  Dokładnie radni idioci tzn dupowlazy bzdeka .szacunek dla Panów radnych mających swoje zdanie i walczą o dobro ludzi którzy ich wybrali .bzdek to nadęty buc mający wszystkich głęboko w du..e i jest tak napompowany swoimi sukcesami za pieniądze podatników że nie widzi nic poza korzyściami dla siebie i swoich dupowlazow

 6. Z Nieszkowic

  10 września godzina 19:28

  Na zebraniu w Nieszkowicach Małych wójt stwierdził że tacy radni opozycjni są jemu jak i innym radnym niepotrzebni.Ja natomiast uważam że są bardzo przdatni nam mieszkańcom bo patrzą władzy na ręce i pilnują naszych spraw

 7. Baron

  10 września godzina 20:00

  Teraz bylo rozpoczecie kampania Bukowca wszyscy samorządowcy z powiatu go poparli tylko nie bzdeg……został on w czarnej murzynskiej…..chacie bez poparcia z zajacem schowany w notce i z kajakiem na głowie, któremu udostępnia mownice na festynach…. Tak się kończy rumakowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra