- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Postojowe: ponad 538 mln zł przekazano na konta Małopolan

- REKLAMA -

W Małopolsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 269 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę ponad 538 mln złotych.

W naszym województwie najwięcej świadczeń postojowych przekazał krakowski oddział ZUS – 134 tys., na łączną kwotę 270 mln złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 63,7 tys. przelewów z postojowym, których wysokość to razem 128 mln złotych. W chrzanowskim ZUS wypłacono przeszło 77 mln złotych, w 39 tys. przelewów ze świadczeniem postojowym. Oddział w Tarnowie natomiast wypłacił niemal 32 tys. świadczeń, na łączną kwotę ponad 63 mln złotych.

Wypłaty na bieżąco

W całym kraju przekazano osobom, które prowadzą działalność gospodarczą albo wykonują umowy cywilnoprawne 2,5 mln świadczeń, w łącznej wysokości 5 mld złotych.

– Wypłaty są realizowane na bieżąco. Staramy się, żeby wnioski o tarczę antykryzysową były zrealizowane jak najszybciej. Mamy świadomość, że wielu przedsiębiorców oczekuje takiej pomocy – zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Nie więcej niż trzy razy

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

Wnioski tylko on-line

Wnioski o postojowe należy składać on-line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS. W razie wątpliwości ZUS kontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra