- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Poręba Spytkowska. Ogromne wsparcie na realizację lokalnych inwestycji ZDJĘCIA

- REKLAMA -

„Trasa Dotrzymanego Słowa” pod takim hasłem odbyła się wczoraj konferencja prasowa w Porębie Spytkowskiej, podsumowująca dofinansowania udzielone przez Rząd PiS na inwestycje dla tej miejscowości.

W konferencji wzięli udział poseł Józefa Szczurek-Żelazko, Adam Kwaśniak radny RM w Brzesku, Olga Kwaśniak-Cieślik i Henryk Anioł radny powiatu brzeskiego.

– W tym konkretnym przypadku możemy mówić o ogromnym wsparciu. To m.in: blisko 5 mln zł z budżetu państwa na remont drogi powiatowej, prawie 1,2 mln zł z Rządowego Funduszu #PolskiŁad na remont drogi gminnej, łączącej Gminę Brzesko z Gminą Nowy Wiśnicz oraz blisko 1,8 mln zł na budowę zadaszonej hali sportowej w Porębie Spytkowskiej. Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za udzielone wsparcie , które umożliwia realizację ważnych i potrzebnych zadań dla mieszkańców naszego regionu – mówiła podczas konferencji prasowej Poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  gość

  01 czerwca 2023 godzina 14:50

  Jak zawsze przypominam o tym że oklaskiwanie polityków za to że wybudowali nam drogę, kupili wóz strażacki, karetkę że oddali do użytku przedszkole, oddział w szpitalu itd.jest tym samym co oklaskiwanie bankomatu który wypłacił Wam Wasze pieniądze.Nawiasem w tym powiecie brzeskim nie tylko w Borzęcinie coraz więcej Kwaśniaków, może to taka gumisiowa tradycja????

 2. Avatar

  Obserwator smutnej rzeczywistosci

  01 czerwca 2023 godzina 18:25

  Wszędzie cos mozna zrobić ale nie w Jasieniu gm.Brzesko bo jak o cos ludzie sie upominają to wladza i radni by ich zjedli,widać to było na ostatniej sesji jak śmiałego mieszkańca gdyby oczy zabijały to położyliby pokotem .Trzeci rok ludzie proszą o dostęp do budynku komunalnego bezskutecznie.Czy mieszkancy Jasienia nie maja prawa chciaz raz w tygodniu spotkać sie razem towarzysko i pogadac w budynku komunalnym a ostatnio nazwanym strażnica, niestety nie mogą bo to nie podoba sie wieloletniemu radnemu i Z-cy Burmistrza.O to maja prosić administratora bo problemem jest ustalić dzien i godziny otwarcia budynku dla chętnych mieszkańców spotkać sie i porozmawiać w miłym gronie. Szkoda ze Burmistrz Latocha nie dotrzymał słowa ,którym zapewniał na zebraniu wiejskim.To ludzie widza i wnioski wyciągną a na zebrania bedzie ich chodzić coraz mniej bo nie ma na nich z kim rozmawiać,kłamstwo ma krótkie nogi.

 3. Avatar

  Jasienski strażak

  02 czerwca 2023 godzina 08:51

  My strażacy bardzo czekaliśmy na odpowiedz jakie to zasługi dla regionu i lokalnej społeczności ma Klimek,nie wiemy tego a powinnismy bo jest Prezesem naszej OSP,żarliwie go broniący P.Z- ca Burmistrza jakoś pytajacemu nie odpowiedział.Gosc ma ponad 70 lat i dostaje umowę do 2040 roku,bedzie wieczny.Ludzie pomyślcie nad swymi decyzjami bo urąga to Urzędowi.

 4. Avatar

  Bezstronny radny

  02 czerwca 2023 godzina 13:40

  Nikt nikogo nie obrażał lecz zadał grzeczne pytania ,które były niewygodne.Pani Przewodnicząca aż odwoływała sie do Wójta,Wójcie ratujcie a radny z Poręby wczuł sie w role właściciela sali obrad,żenada i wielki niesmak innym radnym,bo między nimi jest paru rozsądnych milczących by sie nie narazić władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra