- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ponad 834 tys. zł w siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego

- REKLAMA -

W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2022 r. do rozdysponowania przez mieszkańców będzie 834 089,36 zł, z czego 700 tys. zł przeznaczone jest na projekty osiedlowe, po 50 tys. zł na każde z 14 osiedli. 134 089,36 zł stanowi pula środków na realizację projektów ogólnomiejskich.

Wprawdzie wnioski mieszkańców przyjmowane będą dopiero za 2 miesiące, ale już teraz warto zastanowić się nad tym jakich inwestycji lub inicjatyw brakuje w mieście lub na danym osiedlu.

W tym roku procedura zgłaszania projektów w ramach BO rozpocznie się w poniedziałek 10 maja i potrwa aż do 15 czerwca br.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez panującą pandemię koronawirusa wnioski będzie można złożyć:

 • osobiście na dzienniku podawczym Urzędu Miasta wrzucając dokument do urny.
 • za pośrednictwem poczty tradycyjnej, przesyłając wniosek na adres Urzędu (Urząd Miasta Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 2, 32-700 Bochnia), decyduje data wpływu do Urzędu.
 • posiadacze profilu zaufanego będą mogli skorzystać z platformy ePUAP. Aby przesłać wniosek tą drogą należy:
 • Wejść na epuap.gov.pl.
 • Zalogować się.
 • Wypełnić formularz pisma ogólnego i dołączyć do niego załącznik w postaci elektronicznej wersji formularza zgłaszania projektu wraz z zeskanowaną listą poparcia projektu.
 • Podpisać wniosek profilem zaufanym.
 • Wysłać wniosek online.

Osoby, które zgłoszą swoje propozycje zadań będą mogły w dniach od 10 maja do 1 czerwca liczyć na bezpłatną pomoc pracowników Urzędu Miasta Bochnia w zakresie swoich projektów.

Urzędnicy udzielać będą pomocy telefonicznej oraz drogą mailową dla tych, którzy swoje zapytanie prześlą na adres promocja@um.bochnia.pl.

Po weryfikacji zaprezentowana zostanie ostateczna lista projektów, które spełnią wszelkie wymogi regulaminu.

Zasady zgłaszania projektów do BO: projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Bochni. Szacunkowa wartość zgłoszonego projektu nie może przekroczyć kwoty określonej na realizację zadań. Zgłaszany projekt musi być zgodny z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Bochnia. Każdy projekt osiedlowy musi uzyskać poparcie 2 mieszkańców osiedla. Natomiast projekt ogólnomiejski musi być potwierdzony poparciem co najmniej 25 mieszkańców miasta.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. BO

  10 marca 2021 godzina 13:01

  Super sprawa, cieszę się, że nie zawieszono całkiem BO szkoda tylko, że mała kwota na inwestycje ogólnomiejskie, ale bardzo dobrze, że są projekty osiedlowe, brawo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra