- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ponad 7 mln zł dla gmin górskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

- REKLAMA -

To bardzo dobra wiadomość dla czterech gmin górskich z powiatów bocheńskiego i brzeskiego: Lipnicy Murowanej, Trzciany, Żegociny i Iwkowej. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymają one w sumie ponad 7 mln zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę infrastruktury turystycznej, ale nie tylko. I tak dzięki dotacji na na trasie Lipnica Murowana-Iwkowa powstanie pierwsza część ścieżki pieszo-rowerowej, jako alternatywy dla równoległego czarnego szlaku turystycznego, na szczycie Kamionnej przewidziano budowę wieży widokowej wraz ze ścieżką rowerową, parkiem linowym i skateparkiem, w Łąkcie Górnej zostanie zrewitalizowany plac przy tamtejszym basenie, a w Bełdnie powstanie plac zabaw przy altanie rowerowej.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przewidziano także rozbudowę systemu zaopatrzenia w wodę i budowę chodnika w gminie Trzciana oraz modernizację i rozbudowę szlaków turystycznych wraz z powstaniem parkingów w gminie Iwkowa.

– Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to odpowiedź na wyzwania związane z pandemią koronawirusa. Bardzo poważnie traktujemy wszystkich przedsiębiorców, w tym branżę turystyczną. Zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi musiały się mierzyć w ostatnich miesiącach, dlatego przygotowaliśmy wsparcie adresowane bezpośrednio do ponad 200 gmin górskich z 6 województw – dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, opolskiego oraz podkarpackiego – podkreśla poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Do gminy Lipnica Murowana trafi: 1,4 mln zł, gminy Trzciana 1,4 mln zł, gmina Żegocina 1,2 mln zł oraz gminy Iwkowa 3,2 mln zł.

-Ta pomoc jest kolejną już formą wsparcia, które przygotowaliśmy, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii. Wierzymy, że ta pomoc poprawi sytuację w gminach szczególnie dotkniętych ograniczeniami – dodaje poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

2 komentarze

2 Comments

  1. Vomit

    26 marca 2021 godzina 11:28

    Na zboczu Kamionnej albo na nie, na szczycie, zbudujcie galerię taką wielką, albo najlepiej dwie…

  2. Арсений

    09 kwietnia 2021 godzina 12:33

    RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorzad w, kt rych przychody zostaly uszczuplone przez pandemie. Pieniadze pochodza z funduszu COVID-19. To takze ogromny impuls inwestycyjny dla region w. Zainteresowanie programem jest bardzo duze. Do tej pory w ramach wszystkich nabor w prowadzonych w ramach Rzadowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy zlozyly lacznie 21 370 wniosk w. Program w r wnym stopniu wspiera zar wno duze miasta, jak i najmniejsze miejscowosci. Jednym z cel w wsparcia jest zapewnienie zr wnowazonego rozwoju. Pieniadze z RFIL trafily np. do Szczecina, Koszalina, Lodzi, Warszawy, Krakowa czy Poznania, ale tez niewielkich miejscowosci nierzadko do tych gmin, kt re byly niedoinwestowane w poprzednich latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra