- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Policjanci radzili seniorom, jak ustrzec się przed oszustami

Fot. KPP w Bochni
- REKLAMA -

Policjanci z KPP w Bochni spotkali się z seniorami z Majkowic i Nieprześni. Rozmawiali o zagrożeniach, na które narażona jest ta grupa społeczna. Były praktyczne porady, które pomogą ochronić seniorów między innymi przed oszustami.

W ramach akcji „Bezpieczny senior” policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się czterdziestoma seniorami z Majkowic i Nieprześni.

Mundurowi prowadzili działania profilaktyczne, podczas których przedstawili formy działania oszustów oraz przekazali praktyczne porady, które pozwolą seniorom bronić się przed ich działaniem.

Omówili oszustwa metodą na policjanta, na wnuczka, oraz inne które bardzo często uderzają w seniorów. Funkcjonariusze uczulali swoich słuchaczy na to, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy ani innych przedmiotów wartościowych, jak również nie pytają, o, to ile oszczędności posiadamy w domu lub na koncie bankowym.

W razie podejrzenia oszustwa, wskazanym jest kontakt z najbliższą jednostką policji. W sytuacji próby oszustwa przez „wnuczka” istotne jest potwierdzenie otrzymanej informacji i kontakt osobą, która rzekomo tej pomocy potrzebuje.

W trakcie spotkań apelowano o zwiększenie czujności podczas telefonicznych rozmów z osobami, które chcą uzyskać dostęp do danych bankowych czy osobowych. W ten sposób często działają oszuści, których celem jest wyłudzenie pieniędzy.

Podczas działań, policjanci odnieśli się także do tematów bezpieczeństwa w ruchu drogowych. W obecnym okresie bardzo istotne jest korzystanie z elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszych oraz bezpieczeństwa i zwiększonej czujności podczas kontaktów z osobami nieznajomymi. Tutaj jako element ochrony wskazano zmniejszoną ufność w stosunku do osób nieznajomych i osób podających się pracowników danej firmy lub instytucji.

Prowadzone działania profilaktyczne mają pomóc w ograniczeniu skali przestępstw, skierowanej w osoby starsze.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra