- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pokonał białaczkę, teraz czeka go jeszcze poważna operacja kolana. 20-letni Łukasz z Bochni prosi o wsparcie!

- REKLAMA -

Jedną poważną walkę ma już za sobą. 20-letni Łukasz Surma z Bochni pokonał ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przed nim jednak jeszcze poważna operacja kolana, aby mógł się poruszać się bez kul ortopedycznych.

-To zabieg artroskopii kolana i endoskopii dołu podkolanowego wraz z kapsulotomią tylną. Problem dotyczy powstałej w bliższym końcu kości piszczelowej nieregularnej strefy obrzęku, która powoduje ucisk na ścięgna i mięśnie pod kolanem, następstwem tego jest przykurcz mięśni oraz do tego ogromny ból – tłumaczy Łukasz.

Przy próbie zginania lub rozprostowania kolano jest zblokowane, przykurcz z każdym dniem jest coraz większy, co uniemożliwia chodzenie o własnych siłach, a za tym zanik mięśni, aby móc się normalnie przemieszczać 20-latek musi używać kul ortopedycznych.

Szansą na sprawność jest specjalistyczna operacja lewego kolana, niestety zabieg to koszt 20 tys. zł. Operacja jest dla Łukasza jedyną szansą by żyć bez uciążliwego bólu oraz powrót do zdrowia. Dlatego prosi o wsparcie. Część kwoty już udało mu się uzbierać, brakuje 15 tys. zł. Operację można wesprzeć wspierając zbiórkę uruchomioną na portalu zrzutka.pl

Pozostała kwota do uzbierania wynosi około 15 tysięcy złotych.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anna

    20 kwietnia 2021 godzina 08:18

    Drogi Łukaszu
    Wiele osób modli się w Twojej intencji. Każda z nich sercem jest przy Tobie. Pamiętaj nie jesteś sam. Uwierz ,że będzie dobrze. POWODZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra