- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pielgrzymowali śladami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana z Bochni pielgrzymowali śladami błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Towarzyszył im ks. dr Marek Mierzyński asystent Stowarzyszenia.

– Centralnym wydarzeniem pielgrzymki była Mszy św. w Komańczy i zwiedzanie ekspozycji poświęconej Prymasowi Tysiąclecia, który w latach 1955-1956 był tu internowany przez władze komunistyczne – wyjaśnia Halina Mucha, przewodnicząca Stowarzyszenia.

Na szlaku pielgrzymim znalazło się także sanktuarium MB Tuchowskiej, pustelnia św Jana z Dukli – Franciszkanina oraz Dębowiec, gdzie Matka Boża Saletyńska odbiera cześć i gdzie co roku odbywają się spotkania młodzieży pragnącej pogłębić swoją wiarę we wspólnocie z rówieśnikami.

– Pielgrzymka pozwoliła uczestnikom przeżyć radość z wędrowania po Bieszczadach i jednocześnie wzbogacić się duchownym dziedzictwem w tym pięknym zakątku Ojczyzny, szczególnie zaś pochylić się nad świadectwem wiary błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego – podkreśla ks. dr. Marek Mierzyński.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra