- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pamiętali o 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej ZDJĘCIA

Fot. UM w Bochni
- REKLAMA -

Mszą świętą w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej odprawioną we wtorek o godz. 18 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni zainaugurowano bocheńskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po jej zakończeniu przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych oraz bocheńskich organizacji i stowarzyszeń złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów pod pomnikiem przy ulicy Ofiar Katynia.

Obchody 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W ramach obchodów 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zaplanowano II Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Echa Katynia”

Od 2020 roku „Echa Katynia” przyjęły formę międzynarodowego festiwalu filmowego. W tym roku przeprowadzony zostanie jedynie online, bowiem zgodnie z wytycznymi sanitarnymi kina pozostają zamknięte, a instytucje kultury nie mogą organizować wydarzeń z udziałem publiczności.

W tym roku festiwal będzie miał miejsce w sieci w terminie 15-18 kwietnia 2021 r. Instytut Pamięci Narodowej proponuje obejrzenie ponad 20 filmów z całego świata nawiązujących do tematyki totalitaryzmu. Zaproponowano także udział w debatach, spotkaniach z twórcami i warsztatach dla filmowców i amatorów.

Aby dołączyć do spotkań i debat lub wziąć udział w warsztatach należy jak najszybciej zarejestrować się na stronie www.totalitaryzmy.pl (ilość miejsc ograniczona), aby obejrzeć film trzeba na powyższej stronie kliknąć przy wybranym tytule w zakładkę „zarezerwuj seans”. Festiwalowe filmy są dostępne przez wszystkie dni jego trwania tj. 15-18 kwietnia 2021 r. Filmy rywalizują o Nagrodę Publiczności, każde dzieło można ocenić podczas seansu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra