- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pacjentka z koronawirusem trafiła do SOR w Bochni. Dlaczego tak się stało?

- REKLAMA -

Zamiast na oddział zakaźny do Krakowa wczoraj wieczorem mieszkanka powiatu bocheńskiego mająca wyraźne objawy koronawirusa trafiła do oddziału ratunkowego w Bochni. Przywiozła ją tu karetka pogotowia na polecenie dyspozytorni z Tarnowa.

– Zespół z karetki próbował wytłumaczyć osobie z dyspozytorni, że kobieta, która ma kaszel, gorączkę i duszności powinna od razu pojechać do Krakowa. Niestety ktoś z dyspozytorni miał swoje wytyczne. Pacjentka została więc w Bochni – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Jarosław Gucwa szef SOR i zastępca dyrektora szpitala w Bochni.

Kobiecie pobrano wymaz. Rano okazało się, że ma dodatni wynik na koronawirusa. Została więc przewieziona do szpitala jednoimiennego w Krakowie.

Na bocheńskim SOR pacjentka spędziła jednak noc z poniedziałku na wtorek. Kobietę od samego początku traktowano jako zakażoną, stosując wszelkie środki ostrożności. To już trzecia sytuacja, gdzie personel oddziału miał kontakt z pacjentem z koronawirusem. Jak do tej pory nikt z zespołu się nie zaraził COVID-19.

Dziś (wtorek) sytuacja się mogła powtórzyć. Karetka została wezwana do pacjenta z objawami koronawirusa. Dyspozytornia chciała go ulokować w Bochni. Tym razem jednak stanowczy opór szefa SOR sprawił, że chory trafił do szpitala z oddziałem zakaźnym.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Pacjetka

  07 kwietnia 2020 godzina 18:52

  Dobrze ze mamy takiego dr Gucwe no byloby z nami krucho dzieki doktorze

 2. Avatar

  Bochnianka

  07 kwietnia 2020 godzina 22:13

  Brawo dr.Gucwa

 3. Avatar

  Doktor Gucwa

  08 kwietnia 2020 godzina 14:13

  Jesteśmy z Tobą W tobie nadzieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra