- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWY WIŚNICZ. Ponad dwieście osób bawiło się na balu w „Panoramie” ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Uczestnicy kilku ośrodków dla osób niepełnosprawnych z całej Małopolski wzięli udział w balu, który odbył się w wiśnickiej „Panoramie”. Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek. Ufundowali je tradycyjnie: Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie właściciele kompleksu „Panorama”.

Podczas spotkania zostały wręczone statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis”. W tym roku kapituła postanowiła uhonorować i wyróżnić trzy osoby: księdza Kanonika Romana Raka, Macieja Słomę dyrektora Firmy Werner Kenkel i Marcina Radzięta prowadzącego firmę „Sale Weselne Arkadia”.

W balu wzięli udział Starosta Bocheński Adam Korta. Gospodarz powiatu podkreślił, jak ważna rolę do spełnienia mają wszyscy współpracujący ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami i ze swej strony również taką pomoc zaoferował przypominając o podjętej przez Zarząd Powiatu uchwale w sprawie dofinansowania zakupu nowego pojazdu dla WTZ w Proszówkach.

Wśród zaproszonych gości byli także: Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, ksiądz Stanisław Kania proboszcz parafii Proszówki laureat Statuetki Amicus Hominis z roku 2021, oraz Piotr Waśniowski laureat Statuetki Amicus Hominis z roku 2020.

Warto zaznaczyć, że ksiądz Stanisław Kania i Piotr Waśniowski wspierają materialnie osoby z niepełnosprawnościami – podopiecznych WTZ w Proszówkach.  

Na balu bawiło się ponad 200 osób. To przedstawiciele ośrodków ze Stróż i Siołkowej k/ Gorlic, Zawady Uszewskiej, Łyszkowic, Muchówki, Łapanowa, Domu Dziecka i SOSW z Bochni.  

Po uroczystym wręczeniu statuetek był obiad a później zabawa przy najnowszych przebojach muzyki.

-Profesjonalna, życzliwa obsługa , oraz przyjacielska atmosfera. Dla osób biorących udział w balu fakt uczestnictwa w tak pięknym wydarzeniu był niezapomnianym przeżyciem i możliwością nawiązania nowych znajomości – podkreśla Edward Firek- kierownik WTZ w Proszówkach.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki składają podziękowania wszystkim laureatom statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy z własnych środków w całości sfinansowali ten bal.

– Warto podkreślić, że Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie od wielu lat pomagają bezinteresownie osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy – dodaje Edward Firek.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  KiM

  30 kwietnia 2023 godzina 11:49

  „Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

  Św. Jan Paweł II

  Słowa te w pełni można odnieść do Państwa Edyty i Krzysztofa Kołodziejczyków, którzy od wielu lat organizują i finansują bal dla osób niepełnosprawnych.
  W dzisiejszym świecie w którym trwa nieustanna pogoń za pieniądzem, trudno jest spotkać ludzi, którzy dzielą się swoim majątkiem z innymi, a szczególnie z osobami niepełnosprawnymi.
  Są nawet tacy, którzy uważają, że pieniądze skierowane do osób niepełnosprawnych są pieniędzmi straconymi.
  Tym większy szacunek i uznanie dla państwa Kołodziejczyków za ich serce i wrażliwość kierowaną w stronę osób wymagających wsparcia.
  Słowa uznania należą się również dla kierownictwa i pracowników WTZ w Proszówkach, którzy podejmują coroczny trud związany z organizacją i koordynacją balu.
  Wyrazy uznania dla wszystkich pracowników restauracji Panorama za wspaniałą obsługę balu.

  • Avatar

   Anonim

   01 maja 2023 godzina 00:44

   Poco zapraszacie łapanów do nowego wiśnicza pszećierz oni nie umiejom śię zachować a szczególnie istruktorzy i kieroniczka na czele z uczestikami łapanowa tylko robiom oborę ludziom. animowany list

 2. Avatar

  Ernesta

  02 maja 2023 godzina 07:47

  Hehe, a to nie tam becol właściciel że nie opłaca mu się organizować imprez?

 3. Avatar

  Wtz łapanów

  05 maja 2023 godzina 14:04

  Wasz bal dla nie pełnosprawnych jest do dupy i gupi a szczegulnie rze zaprośiliście wtz łapanów tojurz całkiem jest do dupy

 4. Avatar

  Gaga

  08 maja 2023 godzina 08:28

  Bal dla pełnosprawnych inaczej zawsze jest super inicjatywą, nie tylko dla młodzieży która umie pokazać jak naprawdę się bawić i mimo przeciwności losu wyzwolić radość. Ale powinno być przykładem też dla innych jak bezinteresownie można coś zrobić dla innych. Dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra