- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWY WIŚNICZ. Jarmark „Wiśnickie specjały” – ZDJĘCIA

Fot. MOK Nowy wiśnicz
- REKLAMA -

We wtorek w Nowym Wiśniczu odbył się jarmark „Wiśnickie Specjały”. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne oraz VII Festiwal Kapel Weselnych. Nie brakło też stoisk z lokalnymi przysmakami.

Podczas jarmarku publiczność miała możliwość oglądnięcia występu folklorystycznego Zespołu „Kuźnia Folkloru”, akordeonowych miniatur muzycznych w wykonaniu Bartłomieja Widełki.

W konkursie Kapel Weselnych zwyciężył zespół SAMO SEDNO. Drugie miejsce i nagrodę publiczności przypadło dla zespołu TWIST BAND a trzecie miejsce zespół TWO –WAY .

W konkursie wzięły udział również  zespoły DO RANA, WIXA BAND, POWIEDZIAŁA TAK!

W ramach jarmarku odbył się konkurs Wieńców Dożynkowych, które Wcześniej w korowodzie prowadzonym przez Strażacką Orkiestrę Dętą ze Starego Wiśnicza zaniesione zostały do kościoła parafialnego w Nowym Wiśniczu i poświęcone podczas uroczystej mszy św.  

Publiczność najwyżej oceniła wieniec przygotowany przez KGW „Kobylanki” z Kobyla. Podziwiać można było wieńce przygotowane przez KGW Królówka, KGW Łomna, KGW Stary Wiśnicz oraz Świetlice Wiejskie w Kopalinach, Połomiu Dużym, Muchówce i Leksandrowej.

Wiśnicki rynek przez cały dzień wypełniony był stoiskami rękodzielników i rzemieślników z różnorodnym asortymentem jak również stoiskami z tradycyjnymi potrawami. Imprezę zakończyła wspólna zabawa prowadzona prze DJ „PEMA”. DJ „WAVE” i Jakuba Trybulczyka – saxofon live.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra