- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Nowa „Akademia pana Kleksa” była kręcona między innymi w brzeskim Pałacu Goetza WIDEO

- REKLAMA -

Urok architektury Pałacu Goetza w Brzesku zachwycił twórców najnowszej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Niektóre sceny filmu zostały nakręcone we wnętrzach tego wyjątkowego obiektu. Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun nowej produkcji.

– Widzieliście już zwiastun nowej wersji „Akademii Pana Kleksa”? Niezależnie od odpowiedzi obejrzyjcie go – i to uważnie! Kryje się w nim bowiem brzeski wątek – niektóre sceny kręcone były w Pałac Goetz, w zwiastunie widać hol wraz z charakterystyczną, piękną klatką schodową – podkreślają przedstawiciele brzeskiej biblioteki.

Film ma trafić do kin w grudniu 2023 roku.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski.

Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra