- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Nie żyje Ludwik Węgrzyn, były starosta Powiatu Bocheńskiego

- REKLAMA -

Dziś po długiej chorobie zmarł Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński I, II, V kadencji. Radny Rady Powiatu w Bochni od 2002 roku. Miał 69 lat.

Ludwik Węgrzyn – prawnik, polityk i samorządowiec. Długoletni Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Starosta Bocheński i Członek Europejskiego Komitetu Regionów. W swojej karierze zawodowej był m.in.: Naczelnikiem Miasta i Gminy Kamień Pomorski; Naczelnikiem, a później Wójtem Gminy Bochnia; sprawował również funkcję Prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. Od 2002 roku Radny Rady Powiatu w Bochni. Starosta Bocheński I, II I V kadencji. Ekspert Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, były Członek Rady Zamówień Publicznych, Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Długoletni praktyk z zakresu zarządzania w administracji publicznej i finansów publicznych.

Ekspert z zakresu budżetu i finansów publicznych. Pracował w zespołach opracowujących projekty wielu ustaw, między innymi o: zamówieniach publicznych, finansach publicznych, dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz w zespołach przygotowujących reformę administracji publicznej. Realizator kilkudziesięciu projektów dotyczących rozwoju społeczno–gospodarczego, przede wszystkim na terenach wiejskich (zarówno infrastrukturalnych jak i społecznych). Kreatywny i otwarty na inicjatywy gospodarcze, społeczne i kulturalne, konsekwentny w realizowaniu oryginalnych rozwiązań. Laureat wielu nagród i wyróżnień, wśród których są: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Honorowy za „Zasługi dla Województwa Małopolskiego”,  Srebrny Medal „Za Zasługi dla Policji”, Złoty Krzyż Zasługi, Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Brązowy Krzyż Zasługi. I tych najważniejszych: Laureat Oskara Samorządowego – nagrody im Grzegorza Palki za działalność samorządową oraz tytułem „Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego”.

9 komentarzy

9 Comments

 1. Avatar

  stefan

  04 października 2022 godzina 13:23

  Jeden z niewielu rozgarnietych samorzadowcow. Szkoda chopa.

 2. Avatar

  cd

  04 października 2022 godzina 13:29

  R.I.P.

 3. Avatar

  Ewa

  04 października 2022 godzina 15:45

  Prawdziwy samorzadowiec i bardzo dobry człowiek . Był super pracodawcą ! Dzisiaj już takich nie ma ! Wyrazy współczucia dla rodziny !

 4. Avatar

  Nieznany

  04 października 2022 godzina 19:11

  Czyżby (…..) się bal komentarzy. Spoczywaj w pokoju

  • Avatar

   Soczek

   04 października 2022 godzina 20:14

   Na facebook (….) śmiało możesz wyrazić swoje zdanie na temat zmarłego. Redaktor nie tylko w sprawie śmierci Pana Węgrzyna czy też innych osób zachowuje zdrowy rozsądek, ale zauważyłem, że wyłączone komentarze są też pod zdjęciami gracji czy ze studniówek. Tam złość, zawiść i zazdrość widać było najbardziej
   Pozdrawiam

   • Avatar

    jurek

    05 października 2022 godzina 08:23

    Znalem Ludwika Wegrzyna jako czlowieka, od ktorego bila naturalna nieudawana madrosc i wysoka kultura osobista. W sferach wladzy na kazdym szczeblu administracji jest coraz mniej takich ludzi. Wyrazy wspolczucia dla rodziny i najblizszych. Spoczywaj w spokoju.

  • Avatar

   stefan

   06 października 2022 godzina 10:17

   ja juz dawno przestalem odwiedzac ten konkurencyjny portal, ktorego nazwa z jakiegos powodu zostala ocenzurowana tutaj kropkami w nawiasie

 5. Avatar

  bogdan

  05 października 2022 godzina 09:16

  wspaniały mądry człowiek. Miał jeszcze tyle pomysłów, niezwykle otwarty umysł. Smutne.

 6. Avatar

  Marysia

  05 października 2022 godzina 09:33

  Nic i nikt go nie zastąpi… był dla wielu inspiracją, przykładem kultury osobistej,mądrości i zwykłej ludzkiej życzliwości…wspaniałym szefem, miał wiedzę był oczytany aż chciało sie go słuchać …niegdy nie odmówił pomocy.Bedzie go brakowało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra