Wydarzenia

Nie żyje Janusz Brzeski. Pogrzeb byłego posła RP zaplanowano w czwartek

W niedzielę wieczorem zmarł wieloletni działacz społeczny i związkowy, poseł na Sejm RP w latach 1997-2001. Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w czwartek 3 września o godz. 13.00 w Bazylice pw. św. Mikołaja w Bochni.

Janusz Brzeski ukończył studia inżynierskie na Politechnice Krakowskiej na wydziale Mechanicznym. Życie zawodowe poświęcił „Stalprodukt” S.A., gdzie pracował od 1997 r. W latach 1992-2000 był członkiem Rady Nadzorczej. Współtworzył „Solidarność”, której był etatowym działaczem. W latach 90. kierował delegaturą Regionu Małopolska związku na Bochnię i Brzesko.

W wyborach parlamentarnych w 1997 roku uzyskał mandat poselski z listy Akcji Wyborczej Solidarność w województwie tarnowskim. Został wybrany Posłem RP III kadencji 1997-2001. Bliskie były mu sprawy Ziemi Bocheńskiej, którą wspierał jako poseł oraz działacz społeczny. Przyczynił się m.in. do pozyskania finansowania dla Szpitala w Bochni oraz powstania i rozwoju wielu różnych inicjatyw społecznych i gospodarczych.

Później wycofał się z działalności politycznej. Został m.in. członkiem kierowniczych organów Opakomet SA w Krakowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni oraz Bocheńskich Zakładów Usług Komunalnych Sp. z o.o.

W ostatnich latach pracował w Stalprodukt SA jako Kierownik zmiany. Od ponad roku leczył się na serce i płuca. W ostatnich kilku tygodniach jego stan się poprawiał.

Zmarł nagle z przyczyn kariologicznych. Janusz Brzeski we wrześniu skończyłby 65 lat.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra