- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Nauczyciele z pięciu krajów gościli w SP nr 1 w Bochni ZDJĘCIA

Fot. SP nr 1 w Bochni
- REKLAMA -

Przez kilka dni Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni gościła przedstawicieli krajów partnerskich z Belgii, Chorwacji, Macedonii Północnej, Portugalii  i Turcji. Wizyta odbyła się w ramach projektu DIGital CULTURal heritagE! programu Erasmus+. Projekt będzie realizowany do 2023 roku.

Nauczyciele „Jedynki” do tego projektu przygotowywali się z wielką radością i entuzjazmem, niestety pandemia uniemożliwiła jego pełną realizację. Na szczęście udało się o rok przedłużyć czas jego trwania.

Działania projektowe koncentrują się na dzieleniu się doświadczeniami, procesie uczenia się i współpracy między uczniami i nauczycielami. W ten sposób realizowane są podstawowe cele programu Erasmus+. Zgodnie z założeniami projektu rozwijane są umiejętności cyfrowe przy wsparciu rozwoju kultury i promowaniu dziedzictwa kulturowego.

Międzynarodowi goście w ramach projektu wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w szkole. Zwiedzili też Kopalnię Soli w Bochni, Kraków, w którym wędrowali trasami muzealnymi, Rynku Podziemnego, Wieży Ratuszowej oraz Fabryki Oskara Schindlera.

Goście wzięli także udział w warsztatach rycerskich na Zamku w Wiśniczu, zwiedzili komnaty zamkowe  i podróżowali w czasie w Bastionie VR.

Nauczyciele wzięli udział w spacerze tematycznym po Bochni oraz zwiedzili bazylikę.

W ostatnim dniu spotkania reprezentanci szkół partnerskich zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, by uświadomić swoim uczniom, czym był Holocaust, a także przestrzec przed możliwością powtórzenia się go w przyszłości.

Za pomoc w realizacji zadań projektowych przedstawiciele SP nr 1 szczególnie dziękują dyrekcji oraz pracownikom Kopalni Soli w Bochni.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra