- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Natalia Stachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku odebrała nagrodę od Rzecznika Praw Dziecka ZDJĘCIA

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Szkołę Podstawową nr 3 w Brzesku odwiedził Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Głównym punktem wizyty było wręczenie Natalii Stachowicz głównej nagrody w zorganizowanym przez niego ogólnokrajowym konkursie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W uroczystości wziął również udział burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

W konkursie plastyczno-historycznym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka wzięło udział około 4 tysięcy uczniów z ponad tysiąca szkół. Organizujący ten konkurs Mikołaj Pawlak podkreśla, że powołane przez niego jury w przypadku przyznania głównej nagrody Natalii Stachowicz było jednomyślne.

Laureatka otrzymała od rzecznika wiele cennych prezentów, w tym wysokiej klasy rower. Upominki dostały też dwie inne uczennice SP 3 Brzesko uczestniczące w tym konkursie – Katarzyna Put i Milena Wójcik.

Rzecznik przekazał też na rzecz szkoły zestaw sprzętu sportowego. Podziękował też za zaangażowanie szkolnej koordynatorce konkursu, Grażynie Pleśniarskiej-Gwizdale. Do gratulacji i podziękowań przyłączył się burmistrz Brzeska. Rzęsistymi brawami przyjęli uczniowie przekazaną przez Tomasza Latochę informację o rychłym ogłoszeniu przetargu na budowę długo oczekiwanego przez brzeską młodzież Skate Parku.

Całą uroczystość poprowadziła dyrektor szkoły, Dorota Wójcik, która na wstępie przybliżyła główne założenia Konwencji ONZ o prawach dziecka. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, wzbogacony o film przedstawiający dokonania placówki w zakresie upowszechniania praw dziecka. Na zakończenie spotkania Mikołaj Pawlak odpowiadał na szereg pytań zadawanych mu przez młodzież.

Natalia Stachowicz, uczennica klasy VIII c, chętnie uczestniczy w konkursach plastycznych. Jak sama przyznaje, wręczona jej w środę nagroda to jej największe dotychczasowe osiągnięcie. Nie uczęszcza na żadne pozalekcyjne zajęcia plastyczne. Do poziomu VII klasy plastyki uczyła ją w szkole Dorota Wojdyś. Do udziału w konkursie namówiła ją Grażyna Pleśniarska-Gwizdała, nauczycielka historii. Laureatka w wolnych chwilach amatorsko uprawia tenis ziemny.

Konkurs został rozstrzygnięty 20 listopada ubiegłego roku – tego dnia obchodzony jest od 2014 roku Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wręczenie nagród odbyło się dopiero teraz z uwagi na długo trwające zagrożenie epidemiczne.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra