- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴NASZ NEWS. Będzie nowy przetarg na rewitalizację Plant Salinarnych. Z projektu zostanie wykreślona fontanna multimedialna!

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Niebawem zostanie ogłoszony drugi przetarg na rewitalizację Plant Salinarnych w Bochni. Pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia. Oferty, które wpłynęły do magistratu, były dużo wyższe niż możliwości samorządu ZOBACZ. Szukając oszczędności miasto chce wykreślić z projektu multimedia.

Najtańsza z pięciu ofert, które wpłynęły na przetarg na rewitalizację plant, ogłoszony w listopadzie ub. roku, opiewała na 17,1 mln zł, najdroższa na 21,9 mln zł. To sporo za dużo, bowiem miasto ma do dyspozycji na to zadanie – 12 mln zł z programu „Polski Ład”.

Przedstawiciele samorządu zdecydowali się więc na wykreślenie niektórych z planowanych zadań. To zdaniem Stefana Kolawińskiego, burmistrza Bochni pozwoli na oszczędność około 3 mln zł.

Obecnie trwają uzgodnienia z projektantem, bowiem każda zmiana, która się dokonuje wymaga zgody projektanta. Jest to przecież projekt autorski. Będzie on więc ograniczony, bo chcemy zejść z kosztów. Nie będzie w nim: fontanny multimedialnej, ławki z możliwością doładowywania telefonu, kiosku multimedialnego, który był planowany w pobliżu CIT. Chcemy na ten moment zrezygnować także z odnowienia rzeźb (św. Mikołaja i św. Jana Nepomucena). Odnowiony zostanie za to pomnik czynu legionowego „Poległym za Wolność 1914-1920” – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Stefan Kolawiński.

Na renowacje figur wykreślonych z projektu, miasto chce pozyskać fundusze z innych źródeł.

Inwestycja na Plantach Salinarnych będzie realizowana pod nadzorem dendrologa. Na bieżąco będą analizowane przypadki poszczególnych drzew, szczególnie tych, które zostały zakwalifikowane do usunięcia.

O tym, że nie wszystkie drzewa, które posiadają zgodę na wycinkę trzeba usuwać, mówił podczas niedzielnego spaceru dendrologicznego dr Wojciech Bobek z Katedry Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej ZOBACZ

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  obywatel

  20 lutego 2023 godzina 12:50

  Niech Urzędasy jadą na ul. Gazową i zobaczą jak wygląda łatanie dziur . Skandal!!!

 2. Avatar

  Beton stop

  20 lutego 2023 godzina 14:18

  No i pomalutku się wszystko da załatwić po myśli mieszkańców a nie przeciskać na siłę beznadziejny projekt i uparcie tkwić w błędach urzedasów.

  • Avatar

   Haha

   21 lutego 2023 godzina 10:49

   Zlikwidować asfalt beton a tym samym alejki niech ludzie chodzą po błocie na pewno będą zadowoleni

   • Avatar

    obywatel

    22 lutego 2023 godzina 00:55

    Szyderstwa schowaj sobie do portek. Nawierzchnia na alejkach od 10 lat czeka na wymianę ale burmistrz dopiero przed wyborami zabiera się do roboty. Projektant wygadał się że fontanna i inne bzdury w projekcie zostały zalecone przez ekipę rządzącą Bochnią.
    Trzecia alejka na osi wschód -zachód jest na g….o komu potrzebna ! W dodatku wymaga wycięcia kilku drzew !!!!!!
    Kolejna rzecz to niewygodna i bardzo droga nawierzchnia z ubijanego kruszywa naturalnego.
    Po awanturze burmistrz wymiękł z fontanną , teraz czekamy na decyzję z likwidację w projekcie 3. alejki i zmianą nawierzchni. Jeżeli projektant będzie marudził to trzeba zmienić projektanta i projekt !!!!!!
    A co z przeprosinami dla protestujących organizacji i ludzi , panie Cerazy i panie Koprowski ??????

  • Avatar

   Gość P

   22 lutego 2023 godzina 02:55

   Burmistrzu i Rado Miasta- „za co” chcecie, zaplacic+- 12 000 000 publicznych pieniędzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra