- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Spacer dendrologiczny po Plantach Salinarnych w Bochni ZDJĘCIA, WIDEO

- REKLAMA -

Trzy godziny dr Wojciech Bobek dendrolog z Politechniki Krakowskiej spacerował z mieszkańcami Bochni po Parku Salinarnym. Mimo nie najlepszej, deszczowej pogody w wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród nich autorzy petycji w sprawie plant, dziennikarze, a także przedstawiciele bocheńskiego magistratu.

Z inicjatywą zorganizowania spaceru dendrologicznego wyszli autorzy petycji w sprawie Plant Salinarnych. Chodziło o ograniczenie wycinki ponad osiemdziesięciu drzew wskazanych do usunięcia w przygotowanym na zlecenie UM w Bochni projekcie rewitalizacji plant. Na takie okazy – które można i warto zachować – podczas spaceru zwrócił uwagę ekspert z Katedry Architektury Krajobrazu. Podkreślał jednak także konieczność usunięcia niektórych starych drzew i dosadzenia nowych okazów.

W wydarzeniu wziął udział między innymi Stefan Kolawiński burmistrz Bochni. Byli radni i urzędnicy odpowiedzialni za rewitalizację.

-Ten spacer był odpowiedzią na niepokój, jaki wśród niektórych mieszkańców Bochni wzbudza planowana wycinka na Plantach Salinarnych. Cenną informacją jest to, że nie musimy wycinać tego na co mamy zgodę. Będzie usunięte to, co jest w złym stanie sanitarnym – zapewniał podczas spaceru burmistrz Bochni.

Gospodarz Bochni przekonywał, że nikt na siłę nie ma zamiaru wycinać tych drzew, które są wartościowe, które trzeba utrzymać i zachować. Konieczne jest jednak uporządkowanie tego terenu. I temu ma służyć planowana rewitalizacja. Ogłoszenie kolejnego przetargu, który ze względu na oszczędności, będzie miał miał mniejszy zakres niż poprzedni – planowane jest w najbliższym czasie.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Brawo

    19 lutego 2023 godzina 23:18

    No i Stefek już jednak wymięka przed inicjatorami poprawek rewitalizacji i mądrzejszymi od niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra