- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 NASZ NEWS. Badania wody z Raby nie wykazały nic niepokojącego?!

- REKLAMA -

Są już wyniki badania wody z Raby pobrane kilka dni temu przez WIOŚ w Krakowie, po interwencji wędkarzy z Klubu Spinningowego Zębaty Bochnia. – W przebadanych próbkach nie znaleźliśmy nic niepokojącego – podkreśla w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Ryszard Listwan z-ca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora, choć zastrzega, że woda została pobrana do badania, jakiś czas po tym, jak była mocno zabarwiona.

Przypomnijmy 22 sierpnia wędkarze z Klubu Spinningowego Zębaty Bochnia zauważyli, że z kanału odprowadzającego wodę z wylotu burzowego Stalproduktu, do Raby wpływa woda o ceglanym zabarwieniu ZOBACZ. W tej sprawie interweniowano w Straży Miejskiej w Bochni oraz w KPP w Bochni. Ostatecznie interwencja została zgłoszona do WIOŚ w Krakowie. Pisaliśmy o tym TUTAJ

WIOŚ, który zajmował się sprawą ustalił, że firma Stalprodukt posiada pozwolenia wodno-prawne. Przebadał też wodę pobraną z Raby.

– Zabarwienie wody to efekt wypłukania kanału burzowego z pojawiających się w nim zastoin. Powstają one podczas suszy. Razem z wodą te zastoiny po obfitych opadach deszczu dostały się do Raby. Nie było w tej wodzie jednak nic niepokojącego – podkreśla Ryszard Listwan z-ca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra