- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Na terenie Bochni przebywa obecnie pięciu bezdomnych, kolejne sześć osób znalazło dach na głową w schroniskach w innych miastach

- REKLAMA -

Według danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni na terenie miasta przebywa pięć osób bezdomnych, są to mężczyźni. W schroniskach poza Bochnią przebywają dwie bezdomne bochnianki i czterech bezdomnych mężczyzn.

– Są jeszcze osoby, które odmawiają kontaktu, nie życzą sobie zainteresowania ze strony pracownika MOPS i nie jesteśmy pewni, jakie mają warunki mieszkaniowe – informują przedstawiciele MOPS.

Przez cały rok, a szczególnie w okresie zimowym, pracownicy socjalni we współpracy z policją i strażą miejską utrzymują stały kontakt z osobami bezdomnymi.

-Wszystkim wielokrotnie proponowaliśmy pomoc w postaci umieszczenia w schronisku. Współpracujemy z kilkoma domami zapewniającymi wsparcie dla osób bezdomnych (np. w Tarnowie, Krakowie, Kluczach, Miechowie). Jesteśmy w stanie szybko zapewnić pomoc każdej osobie bezdomnej przez zapewnienie jej dachu nad głową. Zachęcamy bezdomnych, aby z tego skorzystali. Zależy nam na tym żeby, zwłaszcza w okresie zimowym, byli bezpieczni. W większości bezdomni odmawiają, narażając się na ryzyko utraty zdrowia i życia – informuje MOPS w Bochni.

Wszystkie osoby bezdomne mają zapewnioną możliwość skorzystania z gorącego posiłku, mogą otrzymać odzież na zmianę, jak również koce i kołdry. Otrzymują pomoc rzeczową – głównie żywność. W wielu przypadkach, kilka razy w tygodniu dokonują zakupów wspólnie z pracownikiem MOPS, aby uniknąć marnotrawienia zakupionych artykułów.

W okresie zimowym zwracamy się do Państwa o czujność. Prosimy zgłaszać do nas zauważane osoby bezdomne, prosimy informować je o możliwości zwrócenia się o pomoc do MOPS. Postaramy się zapewnić im to wszystko, co jest niezbędne do ochrony ich życia i zdrowia – apelują przedstawiciele ośrodka.

Pomóc można jednak tym, którzy się na to zgodzą – MOPS nie ma żadnych środków przymusu. Osoba korzystająca z pobytu w schronisku jest zobowiązana do przestrzegania podstawowych zasad, szczególnie abstynencji. Łamanie regulaminu schroniska skutkuje skreśleniem z listy osób tam przebywających.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra