Artykuł partnerski

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ NA BOCHEŃSKIM RYNKU

3 i 4 lipca 2021 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Rynek w Bochni do mobilnego punktu szczepień. Zaszczepić się będzie mógł każdy, kto skończył 18 lat. Nie wymagana jest rejestracja.

Do szczepień zachęcają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Przygotowanych jest 500 dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Proces niewątpliwie usprawni też wypełniona wcześniej ankieta, która jest ogólnodostępna, można ją wydrukować ze strony Ministerstwa Zdrowia albo Narodowego Funduszu Zdrowia i wypełnić w domu. Na postawie tej ankiety na miejscu będzie przeprowadzana konsultacja lekarska przed szczepieniem. Ankieta będzie dostępna również w punkcie mobilnym.

Do godziny 14:00 zarówno w sobotę jak i w niedzielę na Rynku przy punkcie mobilnym będą obecni również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni, którzy będą informowali m. in. o szczepieniach, kwarantannie i innych ważnych dla społeczeństwa zagrożeniach epidemiologicznych.

W dobie panującej na całym świecie pandemii COVID-19 ogromnym dobrodziejstwem dla ludzkości jest szczepionka, która jest dobrowolna, nieodpłatna i bezpieczna. Wiele osób może zadawać sobie pytanie: dlaczego warto się szczepić? Otóż pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje właśnie taką możliwość. Trzeba jednak pamiętać, że aby efekty były jak najlepsze wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością i solidarnością. Każda osoba, która podda się szczepieniu, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie to nie tylko ochrona dla nas. Szczepiąc się przeciwko COVID-19 będziemy chronić naszych najbliższych – dziadków, rodziców, dzieci i przyjaciół. Poprzez szczepienie będziemy również chronić naszą gospodarkę.

Szczepienia to powrót do normalności, który oznacza szansę na:

  • odejście od maseczek,
  • swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi,
  • powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych,
  • dalszy rozwój gospodarki,
  • ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienie,
  • swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów,
  • wakacje bez ograniczeń,
  • poprawę jakości życia nas wszystkich.

Tylko wspólnymi siłami możemy wygrać walkę z koronawirusem. Podejmijmy odpowiedzialną decyzję. Zadbajmy o siebie i innych. Zaszczepmy się przeciwko COVID-19.

Akcję szczepień organizują wspólnie Urząd Miasta Bochnia oraz Przychodnia SPM ZOZ Bochnia przy współudziale Wojewody Małopolskiego.

Wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Góra