- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sprawa Grażyny Kuliszewskiej

Londyn. Mąż Grażyny Kuliszewskiej nadal w areszcie. Sąd odroczył postępowanie ws. ekstradycji do 30 lipca

fot. małgorzata więcek-cebula
- REKLAMA -

Do wtorku zostało odroczone postępowanie w sprawie ekstradycji Czesława K. męża Grażyny Kuliszewskiej. Mężczyzna pozostał w areszcie HMP Wandsworth, brytyjski sąd nie zgodził się na wypuszczenie go za kaucją.

Czesław K. został zatrzymany w poniedziałek ok. godziny 14.30 w Londynie, gdy wrócił do swojego mieszkania z 5-letnim synem, którego odebrał z przedszkola. Do zatrzymania doszło na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA), wydanego także w poniedziałek przez Sąd Okręgowy w Tarnowie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie powodem wydania ENA jest zarzut zabójstwa. Informacji tej podanej przez detektywa Bartosza Weremczuka nie potwierdza jednak prokuratura.

– Podczas wstępnego posiedzenia brytyjskiego sądu we wtorek nie zapadło żadne rozstrzygnięcie. Kolejne posiedzenie, merytoryczne postępowanie w związku z ekstradycją, będzie 30 lipca – powiedział PAP prok. Marcin Michałowski, prowadzący śledztwo ws. śmierci Grażyny Kuliszewskiej.

Prokuratura czeka na to, aż sąd brytyjski uwzględni wniosek strony polskiej o wydanie podejrzanego.

5-letni syn Czesława K. i Grażyny Kuliszewskiej znajduje się u rodziny w Londynie. O losie dziecka, które ma obywatelstwo polskie i brytyjskie, ma zdecydować sąd w Londynie. Jednocześnie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, w brzeskim sądzie toczy się postępowanie w sprawie przyszłości 5-latka.

Zatrzymanie Czesława K. jest przełomem w sprawie Grażyny Kuliszewskiej. Kobieta zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia po tym, jak przyleciała do Polski, gdzie od dwóch tygodni przebywał już jej mąż i syn. Małżonkowie mieszkali w Londynie, w Borzęcinie mieli wybudowany dom.

To w nim po raz ostatni Grażyna Kuliszewska była widziana żywa. Wieczorem razem z mężem i synem miała położyć się spać. Czesław K. twierdził, że gdy obudził się rano, kobiety nie było. Zapewniał, że zniknęły też pieniądze (15 tys. funtów), które miał żonie przekazać w zamian za zrzeczenie się prawa do domu w Borzęcinie.

Kobieta miała kilkuletni romans z Kurdem mieszkającym w Londynie. Planowała z nim spędzić resztę życia.

Po zaginięciu 34-latki rozpoczęły się jej poszukiwania. Policja, wsparta przez OSP a także mieszkańców Borzęcina przeszukiwała pola i lasy.

Ciało kobiety odnaleziono dopiero pod koniec lutego w Uszwicy. Było w stanie mocno posuniętego rozkładu.

Prokuratura zleciła wykonanie sekcji i bardzo szczegółowych badań toksykologicznych. Wyniki są już znane, ale śledczy ich nie ujawniają.

Czesław K. przez cały czas zapewniał, że on żony nie zabił. W wywiadzie udzielonym 4 lutego portalowi Bochnia Brzesko z bliska odniósł się do tego, że mieszkańcy rodzinnej miejscowości już go osadzili.

– Piszą różne rzeczy, nie znając wielu faktów i okoliczności. Przez całe to zamieszanie tak naprawdę okazało się, kto jest prawdziwym przyjacielem. Wierzę, że zagadkę zaginięcia Grażyny uda się rozwiązać. Jestem bardzo ciekawy, jak ci ludzie, którzy teraz wypisują takie rzeczy, spojrzą mi wtedy w oczy – przekonywał Czesław K.

46 komentarzy

46 Comments

 1. basta

  24 lipca 2019 godzina 07:53

  Skoro w Polsce toczy się już postępowanie w sprawie przyszłości dzieciaczka, to mamy stu% pewność kto zamordował jego mamusie/zresztą od samego początku wiadome to było/. Wszystkie „madzie, irenki i sabinkai” które tak zaciekle broniły Cz. K. mogą mu paczuszki przesyłać za krateczki.

  • DO basty

   24 lipca 2019 godzina 09:42

   Oczywiscie ze tak,inaczej nie toczyło by sie to postępowanie w sprawie przyszłosci dziecka!Wszystkie „madzie, irenki,katarzynki,beatki,marzenki,robiny,rzepki itp.osóbki teraz schowały czerepy w piasek,ktokolwiek miał podejrzenie na czeska to wywalały z grupy,drwiły,smiechy urzadzały .Ale co sie dziwic ,takie osobki nie posiadaja za grosz empatii,mnaja problem z logicznym mysleniem,jednym słowem sa inteligentne inaczej,,maja problem z logicznym rozumowaniem,błyskotliwoscia nie grzeszą,no ale cóz,jedni mysla głową a inni……

   • hihi

    24 lipca 2019 godzina 14:40

    Jak zablokowałaś i wyrzuciłaś z grup wszystkie postacie które nie przyłączały się do hejtu na Czesława tak jak sie teraz spodziewasz że ci odpowiedzą 🙂 Takie niunie facebookowe jak ty to żywy przykład ekstremalnej głupoty 🙂 A w sądzie się dopiero okaże czy będą wyroki na Czesia czy nie , bo gołosłowne bezpodstawne podejrzenia to każda stara baba na targu może rozsiewać jak ploty niczym nie poparte i nie rozumie kiedy się z niej śmieją 🙂

    • ziomek

     24 lipca 2019 godzina 17:17

     Ile to kobieta kłopotów może narobić biednemu chłopu musiała go nieźle wpienić że aż tak się skończyło.

     • do ziomek

      24 lipca 2019 godzina 18:26

      Na dobrą sprawę to mogę smiało stwierdzić że ty masz kłopoty natury psychicznej i to jest niepokojące!

    • do hihi

     24 lipca 2019 godzina 18:22

     Robi,czy ty zaszwe musisz uzywac słowa niunie? na grupach w kazdym twoim poscie,komentarzu te słowo padało i tu dalej niuniujesz, zdarta płyta,w kółko to samo powtarzasz jakby cie ktos nakręcił! Wyluzuj chłopie ,zrob cos z soba,idz na spacer,wez ksiazke w łapy albo łopatę,bo zachowujesz sie jak fafik

     • hihi

      24 lipca 2019 godzina 21:55

      A ty biedna nadal o tym Robim bez końca 🙂 Jeszcze ci to chore zauroczenie nie przeszło ? Chyba najwyższy czas już się z tym pogodzić że Ciebie ten Robi olał i tak już chyba zostanie 🙂

  • Anonim

   24 lipca 2019 godzina 11:09

   Super

  • Info

   24 lipca 2019 godzina 14:14

   Dziecko jest pod opieką rodziny Czesława K. tak zostało zabezpieczone to oficjalny komunikat policji, sąd w UK będzie decydował gdzie trafi dziecko a nie postępowanie w Polsce.

   • obserwator

    24 lipca 2019 godzina 17:43

    Racja sąd w UK kieruje się wyłącznie dobrem dziecka i zapewne będzie przekazane tym członkom rodziny którzy mają stabilna sytuację finansowo rodzinną i mają z dzieckiem najlepszy kontakt, będzie to zapewne rodzina ojca dziecka pozostająca w najbliższych relacjach w UK z którą dziecko miało od lat najbliższy kontakt i najbliższe relacje i takimi przesłankami będzie się kierował sąd w UK a nie żadnymi mrzonkami plotkar z facebooka czy uprzedzeniami w związku ze zarzutami dla ojca dziecka. Prawdopodobnie wiec jeśli rodzina ojca dziecka wystąpi z takim wnioskiem to właśnie jej zostanie powierzona opieka nad dzieckiem być może zostanie powierzone opiece rodzinie brata ojca dziecka jaka rezyduje w UK tym samym pozwoli na to aby instytucje społeczne w UK miały nadzór nad dzieckiem jeśli było ono rezydentem w UK. Taki najbardziej realny scenariusz.

  • Gosc

   25 lipca 2019 godzina 14:27

   Szkoda chlopczyka oby nie poszedl do domu dziecka.

 2. Szok

  24 lipca 2019 godzina 08:33

  I po co mu to bylo ,czy on nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji że prędzej czy później wszystko wyjdzie i co teraz ? Przecież wszystko napewno szlo na spokojnie załatwić z żoną podzielenie się majątkami opiekę nad synem , i on też by sobie ułożył życie, chciała odejść mógł jej pozwolić na to ,a teraz zniszczył sobie życie i dziecku ,…. szok szkoda że nie przemyślał tego i szkoda nie miał dobrej osoby żeby mu też doradziła w tym konflikcie z żoną, szkoda syna teraz był tata był związany napewno z nim bardzo i teraz go może na długie lata nie zobaczyć i nie wybaczyć nigdy, przykra sprawa i przykry finał !

  • Anonim

   24 lipca 2019 godzina 11:12

   Zrobil krzywde dziecku

 3. Jola

  24 lipca 2019 godzina 08:51

  Na pewno okaże się niewinny, już tak nie bądźcie pewni

  • do Joli

   24 lipca 2019 godzina 09:43

   Żebyś się nie zdziwiła!!!

  • Anonim

   24 lipca 2019 godzina 11:13

   Winny na Bank

 4. DO ROBIEGO K.

  24 lipca 2019 godzina 10:25

  ROBI GDZIE JESTEŚ?! Tyle miałes do powiedzenia,komediodramat urzadzałes,produkowałes sie,tyle tych twoich bzdurnych wypocin umieszczales i tu i na grupach,prowodyr głupoty.Mam nadzieje ze odwiedzisz czestera w areszcie,on teraz potrzebuje wsparcia a tu mu je zapewnisz.Pozdrawiam…ozięble 😉

  • hiih

   24 lipca 2019 godzina 14:17

   A ty nadal do tego Robiego tęsknisz ? Wyrzuciłaś niemoto Robiego z grup zablokowałaś a teraz się dziwisz że nic do ciebie nie pisze … a jak ma ci odpisać 🙂 Głupoty tych facebookowych niuń grupowych nikt nie pojmie 🙂

  • hihi

   24 lipca 2019 godzina 14:46

   U z aresztu to ostatnio tak szybko wszyscy coś wychodzą, że śpiesz się niunio facebookowa celebrować ten moment bo jeszcze zaraz ci tego Czestera wypuszczą i się dopiero na tych grupach zapłaczecie biedne 🙂

   • do hihi

    24 lipca 2019 godzina 18:33

    NIE łudż się, nie wypuszczą,nie dawaj sobie nadzieji bo przezyjesz głębokie rozczarowanie CHŁOPTASIU

    • hihi

     24 lipca 2019 godzina 22:16

     Ja się nie łudzę bo mnie to ani ziębi ani grzeje czy ten wasz Czester wyjdzie czy nie , czy zostanie skazany czy nie to już sprawa między nim a sądem i dowodami jakie są na niego, raczej tylko żal mi tylko patrzeć na obłęd tobie podobnych nawiedzonych które niejako wsadzenie go za kraty uczyniły niemal sensem waszego życia. Aż strach pomyśleć co ty biedna byś poradziła jakby ten Czester został uznany niewinnym. Szczerze mi ciebie żal niunio facebookowa 🙂

     • do hihi

      25 lipca 2019 godzina 09:07

      Póki co ,to jak widac to ty najwiecej wałkujesz ten temat, jazgoczesz,ujadasz i to jest głowny sens twojego zycia, malutki.Co ty tu robisz,zajmnij sie swoim zyciem skoncz z tyymi plotami swoimi bo tylko sie osmieszasz!

     • hihi

      25 lipca 2019 godzina 22:03

      Póki co niunio ta nadal śledzisz każdy wpis jakbyś od tego każdy dzień zaczynała biedna 🙂

 5. Wacek

  24 lipca 2019 godzina 12:36

  szkoda Pana Czesława przecież mógł żyć długo i szczęśliwie u boku pięknej kobiety a Grażynce mógł pozwolić odejść i też żyła by długo i szczęśliwie w arabskim łożu u boku Irackiego fryzjera

 6. Mmmm

  24 lipca 2019 godzina 12:38

  Kto tam był i widział lub słyszał. Jeżeli nie to niech wszyscy zamilkną.

 7. Vp

  24 lipca 2019 godzina 13:00

  Cz jest niewinny. Wyjdzie po 30 lipca na bank.

  • figa

   24 lipca 2019 godzina 13:41

   tak, wyjdzie z celi na pokład samolotu…i fruuu do kraju ojczystego

   • koko

    28 lipca 2019 godzina 09:27

    racja, z celi na poklad!!!

  • @Vp

   24 lipca 2019 godzina 14:02

   Gdyby miał wyjść na bank,to już by wyszedł.Tak czy siak,nie ma się z czego cieszyć.To ze go wsadza,niestety ale życia Grażynie nie zwróci.Jedynie rodzina będzie mogła mieć jakie takie poczucie sprawiedliwości a reszta powinna zamilczeć.

   • qwyeiuyii

    24 lipca 2019 godzina 22:23

    Wyjdzie czy nie wyjdzie to i tak są sprawy tylko między małżonkami. A sąd będzie sądził na podstawie dowodów kto i czemu winien i jaka ma być kara wobec wszelkich okoliczności sprawy. Ale jeśli nawet się na tak ostateczny krok zdecydował to jakiś powód do takiego desperackiego czynu mieć musiał. Przecież musiał wiedzieć że i swoje życie w taki sposób zakończy.

 8. V

  24 lipca 2019 godzina 15:54

  Patrykiem zaopiekuje się najbliższą rodzina Czesława. Tylko oni są w stanie dać mu najlepszą opiekę i miłość.

 9. Adam

  24 lipca 2019 godzina 16:17

  Oj Panie Czesławie i co Pan narobił przecież mógł Pan zostać kawalerem i byłby Pan teraz milionerem

 10. Gienia

  24 lipca 2019 godzina 16:21

  DZiecko będzie miało opiekę rodziny Pana Cześka a gdy Czesiek będzie wychodził na przepustki to sam się zajmie Patrykiem wystarczy że będą go wypuszczać raz w miesiącu na 2 tygodnie i mały będzie 2 tygodnie z tatusiem a 2 z rodziną tatusia

  • Syb

   24 lipca 2019 godzina 21:48

   Pogratulować optymizmu, a raczej oderwania od rzeczywistości! Morderca na przepustce…

  • Anonim

   25 lipca 2019 godzina 14:35

   Co ty chrzanisz.

 11. Ww

  24 lipca 2019 godzina 16:34

  Dopiero po odbyciu bodajże połowy kary będzie mógł wyjść na przepustkę ale to pod warunkiem dobrego sprawowania i stałego meldunku oraz musi znaleść się osoba która go na pierwsza przepustkę odbierze.

 12. Wacław

  24 lipca 2019 godzina 16:39

  a co z domem będzie stał pusty no Czesław może go wynająć a gdy wyjdzie warunkowo to się tam wprowadzi

  • Smutna

   24 lipca 2019 godzina 18:01

   Dobro dziecka będzie tylko wtedy kiedy pozostanie w uk. Tam się urodził tam żył tam jest jego dom. Rodzina w Polsce jest obca mało z nią przebywał i mało zna. Dla małego wyjazdy do Polski to były krótkie wakacje a nie dom rodzinny. Ciężko by zniósł totalna zmiane otoczenia i wszystkiego. Stracił maluszek mamę, teraz obca mam nadzieje ze strate ojca wytulmacza mu ze gdzies musial wyjechac. Z bratem śp Grażyna była podobno skrócona więc tym bardziej Patryk nie miał z nimi kontaktu więc dla małego to taka sama obca rodzina zastępcza jak każda inna z urzędu.

 13. v

  24 lipca 2019 godzina 18:11

  do gienia : idź się babinko leczyć.

 14. hihi

  24 lipca 2019 godzina 22:36

  Na grupach od rana świętują że Czesia opuścił detektyw i pani adwokat 🙂

 15. Bols

  24 lipca 2019 godzina 23:26

  Jeszcze nie otwierajcie szampanow! Jeszcze nie ma wyroku sądu!

 16. V

  25 lipca 2019 godzina 07:17

  Czesław ma już adwokata!!! Wie kto go będzie bronił. Jest niewinny!!

  • Xoxoxoxox

   25 lipca 2019 godzina 15:11

   Nikt już mu tyłka nie uratuje, klamca perfidny!!!!!!!!!!!!

 17. Bolek

  28 lipca 2019 godzina 10:06

  Grazyna nie bez powodu nazywala Czestera idiota… jakim trzeba byc naiwniakiem i bezmozgiem, zeby myslec ze se nie „wpadnie” przy takich okolicznosciach sprawy…

  • qwe

   27 sierpnia 2019 godzina 11:50

   Twojej Grażynce i jej arabowi się wydawało że jest sprytniejsza od tego Czestera ale okazało się że oboje razem wzięci byli jak widać głupsi od niego. A czy on „wpadnie” to się jeszcze okaże

 18. @Bolek

  29 lipca 2019 godzina 01:59

  Tez się zastanawiam od samego początku,co on sobie myślał?Na grupach urzędował,wręcz urządzał „konferencje”,udzielał wywiadów miał być adminem nawet.Niepojęte.
  Mi się wydaje,ze grupa osób które wierzyły w jego niewinność i tak zaciekle go broniły dodała mu bardzo dużej pewności siebie ale idiotą to trzeba tez być aby zakładać profil randkowy na dane Grażyny grubo po pogrzebie chyba nawet.Co on ku*** sobie myślał?No niewiarygodne.A do czego mógłby się jeszcze podsunąć,zachęcony bezkarnością?
  Ten przypadek będzie opisywany wiele razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra