- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

ŁAPANÓW. 30-latek z Krakowa kierował volkswagenem bez uprawnień, ale za to z …promilem alkoholu we krwi

- REKLAMA -

Mężczyzna jechał z prędkością 119 km/h przez Łapanów w terenie zabudowanym. Kiedy funkcjonariusze drogówki podjęli próbę jego zatrzymania przyspieszył. W końcu porzucił samochód i uciekał w zarośla, tam ujęła go policja.

W piątek (tj. 3 marca br.) na drodze wojewódzkiej w Łapanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali prędkość poruszających się tam pojazdów. Tuż po godzinie 23, dokonali sprawdzili osobowego volkswagena. Pomiar wskazał, że pojazd porusza się z prędkością 119 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h obowiązującym w obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania się jednak ten zlekceważył wydawane polecenia – przyspieszył, odjeżdżając w kierunku centrum miejscowości. Mundurowi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu ruszyli za nim w pościg, próbując go zatrzymać, jednak kierowca pojazdu nie reagował.

Po około 100 metrach volkswagen zjechał częściowo na chodnik, a kierujący, nim mężczyzna porzucił go i pobiegł pieszo w okoliczne zarośla, gdzie po chwili udało się go zatrzymać.

Od razu oświadczył, że powodem jego ucieczki był zarówno spożyty chwilę wcześniej alkohol, jak i ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca volkswagena został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnej bazie danych, gdzie policjanci potwierdzili zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wieliczce. 30-latek z Krakowa został następnie przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, a wynik badania wskazał promil alkoholu. 30-letni mieszkaniec Krakowa odpowie teraz za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości  i za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat odsiadki. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra