- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Księża wsparli bocheński szpital. Dziś przekazali nowy pulsoksymetr oraz fartuchy ochronne

- REKLAMA -

Pulsoksymetr, który pozwala na sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych  oraz  50 sztuk fartuchów ochronnych barierowych przekazali dziś Szpitalowi Powiatowemu w Bochni przedstawiciele trzech bocheńskich parafii: Ks. Ryszard Podstołowicz – proboszcz Parafii św. Mikołaja w Bochni, ks. dr Leszek Rojowski – proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Bochni oraz Ks. Adrian Fyda – wikariusz z Parafii św. Jana w Bochni.

  – Zakup tych materiałów to efekt dobrowolnej zbiórki przeprowadzonej wśród księży  bocheńskich parafii,  parafii Dekanatu Bochnia-Wschód oraz Parafii Cikowice –  podkreślał gospodarz proboszcz Parafii św. Mikołaja w Bochni.

Dary trafiły do SOR w Bochni.  Odebrali je  Jarosław Kycia dyrektor szpitala, Bartłomiej Czyż oddziałowy SOR oraz Barbara Przyborowska pielęgniarka oddziałowa ZRM.

To już  kolejna forma wsparcia udzielona podczas pandemii przez duchownych. W marcu, Parafia św. Mikołaja ufundowała pracownikom SOR dzielnie walczącym z koronawirusem 450 gorących posiłków.  Pracownicy DPS dostali też 300 maseczek oraz  płyny dezynfekujące. Duże wsparcie od ks. Ryszarda Podstołowicza otrzymały też siostry dominikanki, które przez kilka tygodni  w zamknięciu opiekowały się podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

Warto zaznaczyć, że księża, a zwłaszcza ks. Dariusz Bugajski  kapelan szpitala,  przez cały czas są  mocnym wsparciem duchownym dla pracowników i pacjentów bocheńskiej lecznicy.

6 komentarzy

6 Comments

 1. babu

  08 lipca godzina 19:58

  no proszę ! nie biorą ,lecz dają,I to jest dobry przykład dla nas katolików.bab

 2. Mikołaj

  09 lipca godzina 06:35

  Parafianie dali to się robi fotki i lans a szczególnie ten na pierwszym planie ma sporo na sumieniu a powinien już dobrowolnie ustąpić!

 3. Pacjent

  09 lipca godzina 08:31

  Przy okazji czemu ośrodki zdrowia sa pozamykane wszedzie ludzie pracuja nawet do specjalisty sie prywatnie dostaniesz i Cię leczy a tu sie leczy przez okienko chore!!!!

 4. parafianin Mikołaj

  09 lipca godzina 12:36

  szczególnie lansuje sie ten co ma wyrok na sumieniu i dalej zajmuje swoje stanowisko i ma parcie na obiektywy a składki wiadomo pochodzą również od parafian

 5. Z Bochni

  09 lipca godzina 23:25

  Ciekawe czy ci co tak tu krytykują dali chociaż raz na składkę. A co do wypadku to nikt nie zauważył że w żadnych mediach nie podali z jaką prędkością jechał owy policjant bardzo wysokiej rangi. Ale jak ktoś jest anty kościelny to tylko krytykować i szczuć na Kościół katolików potrafi. A jak jakiś sprzęt zakupią z WOŚP to chwała i uwielbienie dla Owsiaka a przecież on nie kupuje za swoje i nawet na całej akcji dużo zarabia. Ale tego nie widzą niektórzy lepiej dalej na księży wymyślać i oceniać za to co zrobili i co tylko wydaje się że zrobili

 6. Vanuatu

  11 lipca godzina 06:45

  Po co chodzicie do kościoła skoro wam się nie podoba ten czy tamten ksiądz…. Miej odwagę i odejdź… A parafia Mikołaja to masakra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra