- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koronawirus. Apel mieszkańca Bochni: wprowadźcie darmową komunikację miejską!

fot. Kuba kaczmarczyk
- REKLAMA -

Na redakcyjną skrzynkę e-mailową portalu bochniazbliska.pl wpłynął apel mieszkańca Bochni. Za naszym pośrednictwem zwraca się on do burmistrza Bochni i prezesa BZUK. Chodzi o wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej, jak to zrobiono w Brzesku i gminie Bochnia, zniesienie niektórych kursów i postój na każdym przystanku.

Poniżej treść apelu:

„Droga Redakcjo! Mam nadzieję, że pomożecie w dotarciu do mieszkańców, ale również do Burmistrza Miasta Bochnia i Prezesa BZUK za pośrednictwem waszej strony internetowej.

Apeluję do osób korzystających z autobusów BZK, o płatność za bilet wyliczoną kwotą i niepobieranie biletu.

Bocheńskie Zakłady Komunikacji w walce z koronawirusem wprowadziły zmiany. W rozkładzie… na sobotni.
Najrozsądniejszą decyzją byłoby wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w tym okresie (przykład Brzesko i gmina Bochnia), dzięki czemu ograniczony zostanie kontakt z kierowcą autobusu!

Kiedy osoba zakażona kupi bilet, kierowca może zarazić wszystkich pozostałych kupujących bilety! Kolejnym ograniczeniem powinno być wyłączenie kursów w godzinach 9-13 i 17-21. Czyli rolą komunikacji będzie transport przede wszystkim dla osób dojeżdżających do pracy.

Dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie zasady – postój na każdym przystanku (nawet na żądanie), aby pasażer mógł swobodnie wsiadać i wysiadać z pojazdu bez kontaktu z poręczami, uchwytami i przyciskami.

Poza lakoniczną informacją o zmianie rozkładu, na próżno można szukać informacji czy autobusy są dezynfekowane i w jaki sposób.”

Apel przekażemy oczywiście adresatom, zapytamy też, czy zostaną wprowadzone przedstawione w nim propozycje.

ZOBACZ TAKŻE:


5 komentarzy

5 Comments

 1. Marrrek

  22 marca godzina 12:42

  W gminie Bochnia owszem, wprowadzono bezpłatną komunikację i zmniejszono liczbę kursów, natomiast zapomniano o osobach, które chodzą na popołudniową zmianę, nie mają czym wrócić do domu.
  Ojjj Marek, Marek …

 2. Justyna

  22 marca godzina 13:00

  Wszystko fajnie ale co z osobami, które kończą pracę o 20:00 bądź 21:00? Fakt, najłatwiej byłoby się na okres epidemii przesiąść do samochodu ale nie wszyscy mają taką możliwość. Ograniczenie kursów popieram ale musi to być zorganizowane w rozsądny sposób!

  • Do justyny

   22 marca godzina 15:03

   A kto pracuje teraz do 20?

   • Anonim

    24 marca godzina 16:02

    Ja,do 22.00

 3. Anonim

  22 marca godzina 13:40

  Zamknijcie tymczasowo komunikację miejską-bedzie to miejsce szerzenia się zakażenia.Pamietajcie lepiej zabezpieczać niż leczyć !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra