- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Konkurs wiedzy o Sejmie RP. Najlepszy był Filip Pytka z I LO w Bochni ZDJĘCIA

Fot. BP Stanisława Bukowca
- REKLAMA -

Blisko 50 uczniów szkół średnich reprezentujących powiat bocheński, brzeski oraz dąbrowski wzięło udział w „Konkursie Wiedzy o Sejmie RP”. Zorganizowano go z inicjatywy posła Stanisława Bukowca w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. Organizatorami turnieju było Biuro Poselskie wraz z Kancelarią Sejmu oraz Starostwo Powiatowe w Bochni. 

Zmagania poprzedził kilkudziesięciominutowy wykład poprowadzony przez przedstawicieli Wszechnicy Sejmowej – Mikołaja Kałuszko oraz Ireneusza Nowaka na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, trybu ustawodawczego, a także zagadnień związanych z architekturą budynków polskiego parlamentu.

Podczas części konkursowej młodzież musiała zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym przez gości z Warszawy testem, do którego pytania oparto w dużej mierze na znajomości sejmowego regulaminu oraz Konstytucji RP.

Prezentowany przez uczestników wysoki poziom sprawił, iż o kolejności czołowych miejsc zadecydowała dopiero dogrywka. Ostatecznie zwycięzcą rywalizacji został Filip Pytka z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, II miejsce zajęła Zuzanna Wcisło z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast III lokata przypadła ponownie reprezentantowi I LO z Bochni – Szymonowi Opoce.

Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Do rąk zdobywcy I miejsca trafił dodatkowo upominek dla najlepszego uczestnika Ziemi Bocheńskiej ufundowany przez starostę – Adama Kortę. Natomiast wszyscy uczestnicy turnieju na zaproszenie posła Stanisława Bukowca już we wrześniu będą mogli okazję zwiedzić gmach Sejmu i przysłuchać się obradom plenarnym.


– Bardzo się cieszę, iż w Bochni udało się zorganizować ten konkurs, który przede wszystkim miał zachęcić ludzi młodych do poszerzania wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie. Cieszy duże zainteresowanie i wysoki poziom rywalizacji. Gratuluję serdecznie nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczennicom i uczniom, którzy postanowili wziąć udział w turnieju. Dziękuję nauczycielom, którzy im towarzyszyli, a także staroście i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Bochni za pomoc w organizacji konkursu – podsumowuje poseł Stanisław Bukowiec.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra