- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Kompletnie pijana matka opiekowała się pięciorgiem dzieci. Najmłodsze z nich to niemowlak

- REKLAMA -

Matka pod opieką, której było pięcioro dzieci miała ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policję zaalarmowali pracownicy pomocy społecznej.

Każdy sygnał o nieprawidłowościach w rodzinach czy też nietrzeźwych rodzicach opiekujących się dziećmi jest skrupulatnie sprawdzany przez policjantów.

Podobnie było wczoraj (7 września br.), gdy o interwencję brzeskich policjantów poprosili pracownicy opieki społecznej, którzy w ramach swoich kompetencji odwiedzili jedną z rodzin i podczas wizyty wyczuli od matki woń alkoholu.

Policjanci, którzy dojechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości matki. Okazało się, że kobieta, miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. 33-latka w takim stanie opiekowała się pięciorgiem dzieci, z których najmłodsze to kilkumiesięczny niemowlak. Na szczęście dzieci były zadbane i nie wymagały pomocy medycznej, trafiły pod opiekę rodziny.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dzieci, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie materiały sprawy policjanci przekażą do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. 

Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na przypadki przemocy i zaniedbywania dzieci. Rodziny borykają się z różnymi problemami, ale funkcjonują instytucje, których przedstawiciele (pracownicy socjalni, pedagodzy, kuratorzy, dzielnicowi, nauczyciele) są w stanie w ramach swoich kompetencji wspomóc rodzinę  w trudnych życiowych sytuacjach. W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast, dzwoniąc pod numer alarmowy „112” 

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  dziadek

  08 września 2022 godzina 22:41

  Wzorowa matka polka ,pięcioro dzieci.

 2. Avatar

  Babka

  10 września 2022 godzina 19:04

  I 2500 plus,to jest za co pić

 3. Avatar

  Strykowa

  29 września 2022 godzina 11:13

  No i oplacony czas na rozrywkowe zycie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra