- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jest wyrok w sprawie wyboru dyrektora szkoły w Jodłówce. Sąd uznał, że wójt Rzezawy przekroczył swoje uprawnienia

- REKLAMA -

Sąd Rejonowy w Bochni uznał, że wójt gminy Rzezawa przekroczył swoje uprawnienia przy okazji konkursu na dyrektora szkoły w Jodłówce. Wyrok, który zapadł pod koniec stycznia, nie jest prawomocny. Samorządowiec zapowiada złożenie apelacji.

Sprawa dotyczy wyboru dyrektora w Publicznej Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce.

-Sąd uznał, że wójt Rzezawy przekroczył swoje uprawnienia jako funkcjonariusz publiczny, będący jednocześnie organem prowadzącym Publiczną Szkołę Podstawową im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce. Owo przekroczenie polegało na powierzeniu Lidii Pawlik stanowiska dyrektora PSP w Jodłówce. Sąd uznał, że doszło do tego z pominięciem przepisu art. 63 ust. 12 prawa oświatowego – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Sąd skazał wójta na 5 tys. zł grzywny (100 stawek dziennych po 50 zł każda) oraz wypłatę na rzecz Skarbu Państwa 560 zł tytułem kosztów sądowych.

Wójt nie chce komentować rozstrzygnięcia, zapowiada złożenie apelacji w tej sprawie.

8 komentarzy

8 Comments

 1. Avatar

  Wolna Rzezawa

  02 lutego 2022 godzina 15:29

  Nareszcie ! wójt Mariusz Palej w końcu poczuł co to bezkarność. BTW, nie wiem dlaczego w artykule nie padło ani razu nazwisko skazanego wójta Paleja…

  • Avatar

   Rydzyk

   03 lutego 2022 godzina 16:09

   Zeszły się dwie takie same osoby i wojują .

 2. Avatar

  Taczki czekaja

  02 lutego 2022 godzina 20:03

  Baju baju pakować się razem z rodzinką i koniec nepotyzmu.

 3. Avatar

  vipper

  02 lutego 2022 godzina 22:40

  Niech zgłoszą do prokuratury aby sprawdziła czy jest prawdą że parę lat temu wójt Julian BEZ KONKURSU przyjął do urzędu gminy prawnika Tajtaja, po pretekstem przeniesienia pomiędzy jednostkami samorządowymi. Ale można sprawdzić, że potem Tajtaj nadal pracował także w pierwszej instytucji, tyle że w mniejszym zakresie. Zobaczymy, czy (jeżeli fakty się potwierdzą) prokurator równie szybko postawi zarzuty temu, kto przyjmował bez konkursu i temu kto podpisywał podanie o pracę i oświadczenie że zaprzestaje pacy w pierwszej instytucji. Przepis jest wyraźny i sankcje w kk też są wyraźne.

 4. Avatar

  Rydzyk

  03 lutego 2022 godzina 08:14

  Zeszły się dwie takie same osoby i wojują .

 5. Avatar

  Analityk gminny

  03 lutego 2022 godzina 14:20

  Zanim zacznie pisać się na forum warto ustalić fakty, które są oczywiste i nie zmienią tego nienawistne komentarze. Wójt Palej był oskarżonym, a teraz jest skazanym. Ta sytuacja nie ma drugiego dna. Wszystko jasne. Jak powszechnie wiadomo wójt Palej nie ma naturalnych przyjaciół (ci, którzy w jakiś sposób go popierają czerpią z tego oczywiste synekury), nie ma więc naturalnych obrońców. Wniosek taki nasuwa się sam po analizie wpisów na lokalnych portalach, tam gdzie artykuł nie jest po myśli bardzo wrażliwego na swój PR wójta Paleja. Pojawiają się więc tajtaje, wyniki wyborów, niedobrzy nauczyciele, Juliany itp. Analiza stylu, poruszanych wątków wskazuje ewidentnie na jedną osobę, która te posty pisze. Jest to styl królujący w okolicach urzędu gminy w Rzezawie. Zważywszy na powyższe tą osobą może być tylko sam zainteresowany. Świetnie komponują się tutaj polskie przysłowia, np. „uderz w stół…”, „dopóty dzban wodę nosi…”, „nosił wilk razy kilka…”, i pewnie wiele innych. Nic takie posty nie wnoszą, bo wnieść nie mogą. Po prostu „jaki jest koń każdy widzi. Póki co Palej jest skazanym i powinien z godnością przyjąć to „na klatę”. Ciężko przecież na to zapracował.

  • Avatar

   Mieszkaniec

   03 lutego 2022 godzina 17:34

   Świetne stwierdzenie ! Napracował się wójcina na wyrok skazujący ; chociaż już widać jak odwraca uwagę od tematu na czasie i już się wybiela na prawo i lewo! Wystarczy wejść na gminny FB , a tam ochy , achy , przechwalanki inwestycjami tak jakby tylko on jeden gminny włodarz w całej małopolsce coś robił na rzecz gmimy ! Nie ma się czemu dziwić !Pan P. liczy że apelacja rozwieje tę krzywdę bocheńskiej Temidy i rozstrzygnięcie będzie takie jak sobie tego życzy !

 6. Avatar

  Krzeczów

  04 lutego 2022 godzina 07:52

  Trzeba nie mieć godności żeby iść z taka sprawa do sądu P.Marku warto złożyć apelację wiem to z doświadczenia życiowego,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra