- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jest odpowiedź Rzecznika Kurii w sprawie Chóru PCSN

- REKLAMA -

Do naszej redakcji wpłynęło dziś pismo Rzecznika Diecezji Tarnowskiej. – Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, a także wyrażaną aktualnie przez ks. Adamczyka chęć dalszego prowadzenia chóru, należy poczekać na kolejne decyzje, jakie w tej sprawie podejmie Biskup Tarnowski – poinformował ks. Ryszard St. Nowak.

Jednocześnie rzecznik Kurii przyznał, iż „w piśmie z 10 czerwca 2022 r. ks. Adamczyk złożył rezygnację z funkcji dyrektora bocheńskiego chóru PCSN oraz przedłożył Biskupowi Tarnowskiemu prośbę o możliwość zamieszkania w wybranym przez siebie miejscu. Odpowiadając na to pismo Biskup Tarnowski przyjął rezygnację ks. Adamczyka i zgodził się, by zamieszkał on w wybranym przez siebie miejscu.

-Tak więc rezygnacja z kierowania chórem była własną decyzją ks. Adamczyka i wszelkie decyzje w jego sprawie były podejmowane na jego pisemną prośbę – podkreśla Rzecznik Kurii.

W przesłanym oświadczeniu – które jest spójne z informacjami zawartymi w oświadczeniu Proboszcza parafii św. Mikołaja ZOBACZ – Dalsze kierownictwo chórem miało zostać powierzone organiście przy parafii św. Mikołaja.


Rzecznik dodał, że mając na uwadze ostatnie wydarzenia, a także wyrażaną aktualnie przez ks. Adamczyka chęć dalszego prowadzenia chóru (co zostało wyrażone w oświadczeniu ks. Adamczyka, który zapewnił, że uzyskał deklarację ustną od ks. biskupa Andrzeja Jeża Biskupa Tarnowskiego, że mam nadal prowadzić chór ZOBACZ) należy poczekać na kolejne decyzje, jakie w tej sprawie podejmie Biskup Tarnowski.

– Od 2 lutego br. biskup Andrzej Jeż odbywa wizytę pasterską w Republice Konga, a zatem decyzji można spodziewać się dopiero po jego powrocie – dodaje ks. Ryszard St. Nowak.

8 komentarzy

8 Comments

 1. Avatar

  Marcin M

  13 lutego 2023 godzina 12:43

  Dlaczego chórzyści nie są w stanie pokazać pisma że mają 14 dni na opuszczenie bursy, czy to czasem nie grupka intrygantów która dla swoich przywilejów kłamliwie oczernia proboszcz i miesza ludziom z Bochni w głowach

  • Avatar

   Parafianka

   13 lutego 2023 godzina 14:54

   No właśnie, dlaczego chórzyści występują incognito? Nie wypowiada się nikt oficjalnie

 2. Avatar

  Prawnik

  13 lutego 2023 godzina 20:02

  Dlaczego rzecznik kurii nic nie wspomniał o odwołaniu rezygnacji ks. Adamczyka? może to też jest ustne powiadomienie biskupa, a on ma sklerozę i jednak przychylił się do prośby ks.Adamczyka i zwolnił go z obowiązków. Za dużo tu jest informacji na gębę i nie pewnych. Proszę się opierać na dokumentach.

 3. Avatar

  chór

  13 lutego 2023 godzina 20:05

  Po co nam chór w Bochni. Jak parafianie tak ładnie śpiewają, słychać było na proteście.

  • Avatar

   Jan

   14 lutego 2023 godzina 10:37

   Na protest przyszli głównie chórzyści ktuży okazali się intrygantami i ich rodziny oraz kilka osób która uwieżyła pod wpływem emocji w kłamstwo że chór ma 14 dni na opuszczenie bursy .po tak chaniebnym zachowaniu chór powinien zostać rozwionzany .a proboszcz przeproszony wstyd uczciwym ludziom za takich manipulatorów chóżystów

   • Avatar

    Hur

    15 lutego 2023 godzina 01:26

    Weź i się doucz ortografii najpierw.

 4. Avatar

  św. Mikołaj

  13 lutego 2023 godzina 23:38

  Demonstranci którzy rozmawiali z proboszczem nie byli anonimowi – są przecież dobrze znani proboszczowi, do którego zwracali się o pomoc kilka miesięcy temu. Dobrze ,że zwyciężyła opcja kulturalnego rozwiązania problemu. Dobrze że również pan Bukowiec studził zapędy radykalnej części manifestantów mimo że od dawna wspiera ks. Adamczyka bo jest ojcem chłopca który śpiewał w chórze przez kilka lat. Rozumiem ludzi którzy przyszli przed plebanię. Są zdeterminowani bo sprawy zaszły za daleko. Szkoda że proboszcz w swoim oświadczeniu czytanym na niedzielnych mszach nie wspomniał nic o ustaleniach z soboty. Zapomniał czy chciał się wybielić ?

  • Avatar

   Jan

   14 lutego 2023 godzina 10:32

   Proboszcz w tej sytuacji jest ofiarom jest pomówiony o prube usunięcia chóru z bursy . Chórzyści okazali się intrygantami. Proboszcz tłumaczył się tylko z kłamstw i oszczerstw jakie na niego padły murem za proboszczem precz z chórzystami manipulantami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra