- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jednogłośne absolutorium dla Mariusza Paleja wójta Gminy Rzezawa

- REKLAMA -

Rada Gminy Rzezawa podjęła jednogłośnie uchwałę  w sprawie udzielenia Mariuszowi Palejowi wotum zaufania oaz absolutorium za realizację budżetu za 2020 rok.

Wykonanie budżetu Gminy Rzezawa za 2020 rok pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, a także Komisja Rewizyjna.

Zeszłoroczny budżet Gminy Rzezawa został bowiem zrealizowany w bardzo dużym procencie zakładanego planu. Dochody wykonano w 97,34 procentach, co stanowi kwotę 65 580 539,11 zł. Wydatki zrealizowano natomiast na kwotę   66 654 672,57 zł, czyli w 94,86 procentach przyjętego planu.

2020 rok w rzezawskiej gminie był bardzo pracowity. Przyczyniło się to do realizacji wielu inwestycji. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć kompleksową rozbudowę oczyszczalni ścieków w Borku, budowę nowoczesnego przedszkola integracyjnego w Dąbrówce, odnowę centrum wsi Rzezawa, czy modernizację budynku Urzędu Gminy w Rzezawie.

Wśród ważnych inwestycji wykonanych w ubiegłym roku na terenie gminy Rzezawa na pewno trzeba zaliczyć także liczne zadania drogowe, w tym chociażby budowę chodnika przy drodze powiatowej na ulicy Pacynkowej w Rzezawie. Przeprowadzono także modernizację boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Łazach, które posiada teraz nawierzchnię poliuretanową, wybudowano kort tenisowy w Rzezawie, czy wykonano renowację zabytkowego cmentarza z okresu I wojny światowej w Krzeczowie.

W ubiegłym roku Gmina Rzezawa kontynuowała również rozbudowę ulicy Zielonej w Rzezawie w kierunku Jodłówki, budowę długo wyczekiwanej sali gimnastycznej w Krzeczowie, dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w kilku miejscowościach, czy przebudowę Potoku Jodłowskiego. Rozpoczęto także budowę kompleksu boisk sportowych w Krzeczowie (I etap).

W sumie na zadania inwestycyjne w ubiegłym roku Gmina Rzezawa, pomimo trudnego czasu spowodowanego pandemią koronawirusa, przeznaczyła 10 820 691,68 zł.

W 2020 roku Gmina Rzezawa bardzo dobrze poradziła sobie także z realizacją funduszu sołeckiego, na który przeznaczono ponad 366 tys. zł. Pieniądze te zostały przeznaczone do wykonania najpilniejszych zadań inwestycyjnych w każdej miejscowości gminy, a więc w Borku, Bratucicach, Buczkowie, Dąbrówce, Dębinie, Jodłówce, Krzeczowie, Łazach, Okulicach, Ostrowie Królewskim i Rzezawie.

Podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 11 czerwca br. w sali narad budynku komunalnego w Rzezawie, wójt Mariusz Palej podziękował wszystkim osobom, które wspierały realizację budżetu za 2020 rok. Szczególne słowa uznania powędrowały do Radnych Gminy Rzezawa, Sołtysów, a także Dyrektorów, Kierowników i Pracowników Urzędu Gminy oraz jego jednostek organizacyjnych.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  buntownik

  15 czerwca 2021 godzina 10:43

  Jak nie będzie jednogłośnie jak cała rada jest to winna wójtowi za prywatne interesy ! Paranoja !Jedna wielka klaka i wazeliniarstwo !

 2. Avatar

  Anonim

  15 czerwca 2021 godzina 16:23

  Jedna banda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra