- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś Jakub Kuszlik wystąpi w Bochni. Są jeszcze bilety na koncert!

- REKLAMA -

Dziś o godz. 19 w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert noworoczny, podczas którego będzie przekonać się o wirtuozerii gry Jakuba Kuszlika.

W programie koncertu oczywiście utwory Fryderyka Chopina. Nie zabraknie tak docenionych przez jury konkursu chopinowskiego Mazurków (op. 30), a prócz nich także Fantazja op. 49 i Sonata op. 58. Jakub Kuszlik zagra na sprowadzonym specjalnie dla niego pełnokoncertowym fortepianie Fazzioli (na takim w trakcie Konkursu Chopinowskiego grał jego zwycięzca Bruce Liu).

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można jeszcze kupić bezpośrednio przed koncertem w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Jak zwykle w przerwie koncertu będzie można wesprzeć działalność bocheńskiego hospicjum domowego, kwestę do puszek przeprowadzą członkowie Zarządu Towarzystwa Pomocy Chorych „Hospicjum” im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Jakub Kuszlik – bochnianin, absolwent Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego, był stypendystą burmistrza Bochni za osiągnięcia w konkursach pianistycznych. W bocheńskiej Państwowej Szkole Muzycznej uczęszczał do klasy Agaty Zając, w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie kształcił się pod kierunkiem Olgi Łazarskiej. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii i Islandii. Jest zdobywcą najwyższych miejsc w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach. W 2019 roku otrzymał II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w Nowym Jorku oraz III w Top of the World International Piano Competition w Tromso w Norwegii. Ogromnym sukcesem Jakuba Kuszlika jest zajęcie IV miejsca w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim i nagrody za najlepsze wykonanie mazurków. W recenzji The Gramophone Jed Distler pisał: – „Obejrzałem ponownie występ Kuszlika w drugim etapie i szybko zdałem sobie sprawę, jak bardzo go nie doceniałem. [….] Kuszlik jest tak muzykalny, że jego niezwykłą wirtuozerię zauważa się dopiero po fakcie. On urodził się, by grać Chopina”.

11 komentarzy

11 Comments

 1. Avatar

  Meloman

  25 stycznia 2022 godzina 17:21

  Jeszcze urzedasy i miasto muszą na nim zarobić a koncert powinien być z budżetu.Teraz go będą wychwalać i lansować się przy nim a szkoły muzycznej 2 stopnia jak nie było tak nie ma,ale w obiecankach i błędach to Stefek jest the best.

  • Avatar

   Podex

   25 stycznia 2022 godzina 20:11

   Idę o zakład, że lokalne władze będą ogrzewać się w ogniu jego zajebistości.

 2. Avatar

  bochnianka

  25 stycznia 2022 godzina 18:07

  podajcie po ile są bilety czy mnie będzie stać by iść na ten koncert

  • Avatar

   Zimny Lud

   25 stycznia 2022 godzina 20:10

   Bilety po 90 zł, grupowy po 80 zł (grupa powyżej 20 osób)

 3. Avatar

  Koncert

  25 stycznia 2022 godzina 20:41

  90 zł czyli nie tak mało ale dla radnych bezradnych i aż 3 burmiszczow to pikuś bo przyznali sobie sporą podwyżkę w sumie za nic i się śmieją teraz no i pozamykali się przed mieszkańcami żeby nie patrzeć jak się obijają w ,,robocie,,

 4. Avatar

  biiii

  26 stycznia 2022 godzina 10:17

  90 lub 80 zł to wysoka cena przy mojej emeryturze 1500 zł

 5. Avatar

  iga

  26 stycznia 2022 godzina 10:19

  90 lub 80 zł to dla mnie wysoka cena przy mojej emeryturze 1500 zł

 6. Avatar

  Filip z konopii

  26 stycznia 2022 godzina 10:37

  Przecież Polski Ład działa, więc nie ściemniajcie, że Was nie stać 😉 Jeśli zarabiacie mniej niż 5700 zł to Wam Polski Ład dołożył do wypłaty, akurat w sam raz na koncert, a jeśli zarabiacie więcej niż 5701 zł to jesteście klasą średnią, więc tym bardziej nie ściemniajcie, że Was nie stać…

  P.S. Gdyby ktoś od razu nie zrozumiał, to informuję, że to powyżej to było z lekkim szyderstwem. A tak poza tym to w tej kwocie oscylują bilety na koncerty sławnych instrumentalistów, więc nie ma co płakać, tylko zacisnąć zęby i kupić, bo drugi raz Jakub Kuszlik w Bochni nieprędko wystąpi. Niemniej jednak takie koncerty w 99% przypadków odbywają się w salach koncertowych/filharmoniach gdzie jest stosowna akustyka, a nie w halach sportowych… To nie będzie dyskoteka, gdzie im głośniej tym lepiej…(to taki prztyczek w stronę organizatora)

 7. Avatar

  iga

  26 stycznia 2022 godzina 13:10

  polski ład dołozył mi 112 zł więc nie pisz skoro nie zdajesz sobie sprawy że z 1500 zł kup lekarstwa i opłaty w domu to nie zostaje nic jesli masz 5700 zł to nie ryzykuj

  • Avatar

   Filip z konopii

   26 stycznia 2022 godzina 14:18

   Przepraszam, może to chamsko zabrzmi, ale prościej się nie da: jeżeli w zeszłym miesiącu miałaś o 112 zł mniej i przeżyłaś, to skoro w tym miesiącu masz o 112 zł więcej niż w grudniu to przeznacz na koncert.

 8. Avatar

  iga

  27 stycznia 2022 godzina 13:08

  kończmy te puste komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra