- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Razem przeciw przemocy – Taniec przeciw przemocy

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Po raz kolejny dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół  z terenu Gminy Rzezawa uczestniczyło w projekcie pn. „Razem przeciw przemocy – Taniec przeciw przemocy” organizowanym przez Gminę Rzezawa, Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzezawie i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej.

Przedszkolaki i uczniowie podczas spotkania plenerowego na Ryneczku w Rzezawie zaprezentowali przygotowane pod okiem swoich opiekunów własne układy taneczne do wybranych przez siebie utworów muzycznych pochodzących z fragmentów filmów, musicali, bajek.

Celem wspólnej zabawy było podniesienie świadomości na temat przemocy. Dzięki takim działaniom wspólnie stworzyliśmy tak ważne wydarzenie, poprzez które uczymy się szacunku do siebie i innych, opanowujemy stres i negatywne emocje, które najczęściej skutkują  agresją wobec innych osób, jak również samego siebie.

Po występach tanecznych zgromadzeni uczestnicy  wspólnie zatańczyli Belgijkę, która jest rodzajem zabawy integracyjnej.

Wszystkim uczestnikom,  opiekunom, osobom zaangażowanym w tak ważne wydarzenie dla naszej społeczności lokalnej organizatorzy składają serdeczne podziękowania.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra