- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Mieszkańcy wiele spraw urzędowych załatwią bez wychodzenia z domu

- REKLAMA -

Wójt Mariusz Palej podpisał umowę na wdrożenie w UG w Rzezawie nowoczesnych i innowacyjnych e-usług. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić wiele spraw urzędowych online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Całkowita wartość projektu „e-GMINA@” wynosi blisko 2 mln 250 tys. zł. Gminie Rzezawa na ten cel udało się pozyskać ponad 1 mln 400 tys. zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Nowoczesne technologie rozwijają się bardzo szybko, a postępująca cyfryzacja obejmuje kolejne obszary życia. Gmina Rzezawa w miarę możliwości stara się być coraz bardziej nowoczesna i nadążać za zmianami technologicznymi, aby być pod tym względem coraz bardziej przyjazna mieszkańcom.

W ramach projektu „e-GMINA” nastąpi:

 • modernizacja systemów dziedzinowych, elektronicznych obiegów dokumentów i portalu mieszkańca oraz przedsiębiorcy;
 • wdrożenie systemu e-Woda (zostanie wymienionych ponad 2700 tradycyjnych wodomierzy na wodomierze do zdalnego odczytu)
 • modernizacja strony www;
 • modernizacja infrastruktury IT;
 • uruchomienie platformy projektowej;
 • uruchomienie e-usługi Informator.

Efektem wszystkich przeprowadzonych zadań, będzie uruchomienie i udostępnienie w sumie 20 całkowicie nowych e-usług publicznych dla gminy Rzezawa.

– Coraz więcej osób załatwia sprawy urzędowe przez internet. Pandemia tylko to spotęgowała. Dlatego staramy się robić wszystko, co tylko w naszej mocy, aby ulepszać i rozwijać nasze e-usługi. Dlatego cieszę się bardzo z przystąpienia do projektu „e-GMINA”. Dzięki temu zakres spraw, które będzie można załatwić w naszym urzędzie on-line, znacząco się poszerzy – zaznacza wójt Mariusz Palej.

Rozwój innowacyjnych e-usług dla mieszkańców gminy Rzezawa w ramach projektu „e-GMIN@” ma nastąpić zgodnie z podpisaną umową maksymalnie do 26 maja przyszłego roku.  

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  petent

  20 września 2022 godzina 11:41

  Super bo trzeba nerwy trzymać na wodzy , aby załatwiać sprawę u pani z pokoju nr 1 i pań z pokoju nr3 na dole ! Podobnie w budownictwie!

 2. Avatar

  Jerry

  26 października 2022 godzina 12:29

  Szkoda tylko, że nikt nie wyjaśnił działania nowych, radiowych wodomierzy. Czy fale radiowe będą się aktywowały tylko podczas zdalnego odczytu, czy będą to sygnały co 8 sekund non stop przez całą dobę, jak to ma zastosowanie w niektórych wodomierzach, dostępnych na rynku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra