- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA DRWINIA. Podpisano umowę z wykonawcą. W tym roku powstanie kolejny odcinek ścieżek pieszo-rowerowych

- REKLAMA -

Wójt gminy Drwinia Jan Pająk podpisał umowę na budowę ostatniego etapu ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Drwinię z Zieloną. Do końca roku ma powstać dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 metra w pasie drogi wojewódzkiej DW 965 w Zielonej oraz Drwini na odcinku o długości ok. 1,2 km.

Gmina Drwinia od lat konsekwentnie podnosi poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i inwestuje w infrastrukturę przyjazną dla jednośladów.

Do tej pory dzięki  dofinansowaniu z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w pasie drogi wojewódzkiej 964 i 965 powstało blisko 20 km bezpiecznej, wydzielonej ścieżki pieszo-rowerowej.

W Mikluszowicach i Grobli powstały też dwa parkingi P&R, w sumie dla 72 samochodów osobowych. To tu można bezpiecznie pozostawić swój samochód i w dalszą drogę do pracy udać się transportem publicznym. W ramach projektu powstało też 11  przystanków rowerowych typu B&R wyposażonych w stacje do naprawy rowerów.

W tym roku zostanie zrealizowany dodatkowy ostatni odcinek. Wartość tej inwestycji to prawie 3,5 mln złotych. 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Slepe 666

    15 maja 2024 godzina 08:27

    Ścieżki, ścieżkami, a co zrobić z „kolażami” którzy z uporem maniaka jadą drogą, w poważaniu mając to że jest „ścieżka pieszo-rowerowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra