Wydarzenia

W gminie Drwinia powstało blisko 20 kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych WIDEO

Turystyka rowerowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, nic więc dziwnego, że przybywa ścieżek dla jednośladów. Przykładem jest Gmina Drwinia. To tu dzięki  dofinansowaniu z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w pasie drogi wojewódzkiej 964 i 965 powstało blisko 20 km bezpiecznej, wydzielonej ścieżki pieszo-rowerowej.

W Mikluszowicach i Grobli powstały dwa nowe parkingi P&R, w sumie dla 72 samochodów osobowych. To tu można bezpiecznie pozostawić swój samochód i w dalszą drogę do pracy udać się transportem publicznym. W ramach projektu powstało też 11  przystanków rowerowych typu B&R wyposażonych w stacje do naprawy rowerów.

A okolica Drwini jest piękna. Puszcza Niepołomicka, asfaltowe alejki wewnątrz lasu. Bezpieczny dojazd to trafiona inwestycja.

Projekt obejmuje nie tylko inwestycje, ale także edukację pro-ekologiczną. „Z samochodu na rower… czyli jak być eco” to tytuł konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych. A dla wszystkich mieszkańców przygotowano specjalne ulotki i broszury.

Inwestycja została realizowana przy czynnym udziale i pomocy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Została dofinansowana w kwota blisko 17 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem realizacji projektu jest zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu zbiorowego i innych przyjaznych środowisku form mobilności.

Film promujący projekt nr RPMP 04.05.02-12-0364/17 pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Góra