- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Filipek z Łąkty Dolnej to dziecko, które przyszło na świat podczas 1500. porodu w bocheńskim szpitalu

- REKLAMA -

Chłopiec urodził się we wtorek rano. Jego mamę odwiedził  Jarosław Kycia, dyrektor szpitala i Adam Korta bocheński starosta. Towarzyszyli im dr n. med. Joanna Hurkała  lekarz kierujący Oddziałem Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP i Anna Bielewicz położna oddziałowa położnictwa z blokiem porodowym.

Filipek to pierwsze dziecko Anity i Karola Kędrów. Wybór szpitala dla rodziców był oczywisty. Wiele dobrego słyszeli bowiem o bocheńskiej placówce. Pani Anita rodziła w naturalny sposób, jej pierwszy syn otrzymał 10 p w skali Apgar.

– Z dumą muszę przyznać, że bocheńska porodówka to najlepsza placówka w regionie. Dlatego nie dziwi fakt, że na poród w niej decydują się kobiety nie tylko z Powiatu Bocheńskiego. 1500 porodów to imponujący wynik, za co dziękuję personelowi. Gratuluję również Pani Anicie i Panu Karolowi z Łąkty Dolnej, szczęśliwym rodzicom Filipka, naszego nowego mieszkańca Bocheńszczyzny. Niech rośnie zdrowy i szczęśliwy – podkreśla Adam Korta, starosta bocheński.

Rodzice Filipka otrzymali prezenty od starosty i dyrekcji szpitala. Był także czek na 1500 zł ufundowany przez gospodarza powiatu bocheńskiego.

Prezent otrzymali także rodzice 1501. dziecka, które przyszło na świat godzinę później. To Leonek Dydek z Królówki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra