- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziś w szkołach średnich koniec roku szkolnego, we wtorek matury!

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Dziś 852 uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników kończy ostatni szkolny rok. Maturzyści z racji czekających ich egzaminów dojrzałości rozpoczynają wakacje wcześniej niż reszta. Pierwsze egzaminy odbędą się 4 maja.

I tak Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych ukończyło 40 osób. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną wszyscy zostali sklasyfikowani zdalnie. Niestety, podobnie jak w roku ubiegłym nie mieli też wspólnego uroczystego zakończenia roku szkolnego. Większość szkół żegna swoich absolwentów indywidualnie w klasach lub w kilku turach na salach gimnastycznych, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Niektóre szkoły, jak na przykład II Liceum Ogólnokształcące w Bochni czy Zespół Szkół Nr 2 w Bochni żegnają ciepło swoich maturzystów za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ostatniej z wymienionych szkół dla absolwentów przygotowano także prezentację wspomnieniową oraz galę Konary 2021, zaś uczniowie klas młodszych przygotowują filmowe pocztówki z życzeniami dla maturzystów.

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni z uwagi na sytuację epidemiologiczną przeniósł termin pożegnania swoich absolwentów na 6 maja br., tak aby nie ryzykować ewentualnego zakażenia przed egzaminem maturalnym. Gratulacje do absolwentów skierował także Adam Korta, starosta bocheński życząc młodzieży powodzenia i jak najlepszych wyników. Pamiętajcie, że „zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężyć”- podkreślił starosta.

Zgodnie z ustalonym terminarzem matura rozpocznie się 4 maja, odbędzie się tylko w formie pisemnej. Część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra